Фотовиставку “Наш Афон”, включено в культурний проект Мистецького Арсеналу.

1-Лесі УкраънкиУ неділю, 24 квітня о 17:00 просвітницький центр кафедрального собору УПЦ (галерея “Соборна”) презентує свій інформаційно – духовно – просвітницький проект фотовиставку “Наш Афон” у Публічній бібліотеці  ім. Лесі Українки (м.Київ).

У ніч з 24 на 25 квітня 2016 року, святкуючи Всесвітній день книги спільно з Книжковим Арсеналом, бібліотеки Києва відкриють свої двері та запросять киян провести «Ніч у бібліотеці». Серед мистецьких заходів відбудеться перезентація фотовиставки “Наш Афон”. Такі заходи об’єднують людей за допомогою мистецтва, адже сучасні бібліотеки давно вже не просто зали для читання, а самостійні культурні центри, де зібрані не лише книги, а й грамплатівки, чорно-біле та сучасне кіно…

Кожен бажаючий зможе ознайомитись з виставкою з 24 квітня по 24 травня 2016р. за адресою: м.Київ, вул. В.Житомирська, 4 в приміщенні Відділу мистецтв Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.

Детальнішу інформацію можете отримати за тел.:
(044)  278-70-03  www.lucl.kiev.ua
(044)  529-03-59,  www. soborna.church.ua

Організатор та автор просвітницького поекту фотовиставка “Наш Афон” є духовно – просвітницький центр кафедрального собору УПЦ (галерея “Соборна”). З питань організації та проведення виставки “Наш Афон” просимо звертатися до менеджер з організації виставкової діяльності ДПЦ КС УПЦ (галерея “Соборна”), Брич Інна Іванівна тел. 063 068 99 11, 095 671 12 11, (044) 529 03 59.  www.soborna.church.ua

ПРИМІТКА:

Протягом декількох місяців 2013 року  на території  України перебувала правиця великомученика Георгія Побідоносця. Під час перебування святині у Києві на місті будівництва Кафедрального собору, відомий грецький фотохудожник Костас Асіміс спільно з галерею «Соборна» організував просвітницьку виставку «Наш Афон». По завершенню автор виставки передав у виставковий фонд  галереї «Соборна»  84 роботи. Після чого було прийнято рішення розпочати духовно – просвітницький проект  в рамках якого надати можливість громадськості  доторкнутись до життя Святої Гори через призму об’єктива .

Світлини відомого грецького фотографа Костаса Асіміса присвячені історії становлення та розвитку життя монахів на Святій Горі Афон, афонським храмам, побудованим у стилі візантійської архітектури, сценам із життя мешканців Святої Гори. На виставці, крім власних фоторобіт нашого сучасника Костаса Асіміса, представлені архівні чорно-білі світлини середини XIX-початку XX століття із фондів Російського на Афоні Свято Пантелеймонового монастиря.

Як відомо, фотолітопис Святого Афона вівся більш-менш регулярно до кінця 30-років XX століття. Саме він доніс до нас образ преподобного старця Силуана Афонського. На жаль, у середині минулого століття через зменшення мешканців монастиря фотолабораторія поступово згорнула діяльність, а пластини з негативами зазнали руйнації. Також катастрофічних збитків монастирському архіву завдала пожежа, яка влітку 1968 року спустошила половину монастиря. І лише наприкінці 1980-х років минулого століття на унікальні дагеротипи Російського на Афоні Свято-Пантелеймонового монастиря звернув увагу грецький фотохудожник Костас Асіміс. У 1984 році він вперше побував на Святому Афоні й практично залишився там назавжди.

Усі ці роки Костас Асіміс по зернинках збирає й відновлює фотосвідоцтва афонської історії. Щороку експозиція виставки поповнюється новими світлинами. За останній рік вона збагатилас 50-ма унікальними фотороботами, виготовленими із застосуванням найсучасніших технологій фотомистецтва.