При громаді Кафедрального собору функціонує галерея «Соборна», яка проводить виставкову, духовно-просвітницьку, місіонерську, соціальну, гуманітарну та роботи виховного напрямку. Нещодавно керівником галереї призначено протоієрея Павла Білого, благочинного Андріє-Володимирського храму. Напередодні свята ми запитали отця Павла про подальші перспективи та напрямки роботи галереї.
– Отець Павел, розкажіть, будь ласка, про загальні напрямки роботи галереї, яка входить до комплексу Кафедрального собору УПЦ?
Ми знаємо, що галерея Соборна являється підрозділом Духовно-Просвітницького Центру УПЦ. Отож, напрямок роботи галереї полягає в духовній просвіті людей, які приходять до нас.
На сьогоднішній день, завдяки попередньому керівнику галереї Ксенії Зозулі і колективу, який працював раніше, втілено в життя багато цікавих духовно-просвітницьких проектів і напрямків, які є надзвичайно важливими і дуже актуальними для сьогодення. Я назву основні й показові. Школа для тих, хто не чує «Чути серцем», недільні школи для дорослих і дітей, соціальна робота з малозабезпеченими людьми (підтримка продуктовими наборами), курси для сімей, які чекають дітей, бесіди зі священиками і православними психологами, масштабна виставкова діяльність, традиційні пасхальні та різдвяні фестивалі, благодійні обіди, зустрічі з богословами та діячами мистецтв і багато-багато іншого.
– Що, на Ваш погляд, було б доцільно додати до вже існуючих проектів?
Можу сказати лише одне: зараз наше завдання — зберегти і розвивати всі вже існуючі проекти. Якщо ми збережемо ці напрацювання, це буде дуже гарним показником. Звичайно, щось відкорегуємо, щось переформатуємо і т.д., але принцип роботи буде таким же. Стосовно нових напрямків і проектів напевно сказати поки що нічого не можу, але в перспективі ми плануємо рости, розвиватись, отже, започатковувати нові напрямки духовно-просвітницької роботи.
– Якими силами ведеться робота в галереї, хто допомагає здійснювати ті чи інші заходи, ідеї?
Зараз робота в галереї ведеться людьми, які мають відношення до Кафедрального собору. Це співробітники, які працюють в штабі будівництва собору. Вони виявили бажання долучитися до духовно-просвітницької роботи і внести свій вклад у розвиток галереї.
– просвітницька та місіонерська робота для Церкви і суспільства?
Церква завжди була і залишається тим маяком, який вказує шлях до Царства Небесного. Окрім богослужбової практики, де кожна людина має змогу духовно просвітитися і побачити вірну путь до Блаженної Вічності, існують й інші інструменти духовного удосконалення, які дають змогу кожному, хто забажає, більш глибоко вивчити православну історію, богослужіння, Святе Письмо, розібрати незрозумілі речі. В соціальній сфері — доторкнутися до людського страждання, на деякий час забути про себе і послужити ближньому, проявляючи милосердя та любов. Все це дасть змогу людям утвердитися в Православ’ї і побачити його красу й неповторність. А в наш поліконфесійний час це дуже важливо.
Слід пам’ятати що людська душа дорожча, аніж всі скарби і коштовності світу цього. Ми, православні, маємо любити кожну людину і, по можливості, навертати її до спасіння. Кожен з нас покликаний нести в цей світ Мир, Любов і неповторну Істину, якою являється Сам Христос.
Бесіду вела Олена Головіна
До уваги відвідувачів галереї «Соборна»
В новому сезоні, а саме з вересня 2016 року, на постійній основі почнуть
роботу наступні проекти:
- Школа для людей з вадами слуху «Чути серцем», а також курси
жестової мови в рамках школи.
- Недільні школи для дорослих та дітей.
- Іконописна школа на честь прп. Аліпія Печерського.
- Зустрічі зі священиками та богословами.
- Паломницький відділ Кафедрального Собору «Шлях до святині».
- Клуб бальних танців «Ренесанс».
За більш детальною інформацією звертатися за телефонами:
(044) 529-03-59; (097) 693-23-32; (093) 472-60-45