Виставка творчості до Покрова від недільних столичних шкіл 2015року.

IMG_69431 жовтня уже традиційно протягом п’яти років, напередодні одного з головних осінніх свят у Православному світі – Покрова Пресвятої Богородиці під невидимим куполом Кафедрального собору УПЦ, що будується, об’єдналися столичні недільні школи. Творчі гуртки, що діють при школах отримали в чергове, можливість показати свої досягнення у декоративно – прикладному мистецтві та своїми роботами прославити Божу Матір і її милостиве заступництво в стінах просвітницького центру кафедрального собору УПЦ – галереї «Соборна».

Цього року у виставці взяли участь 12 недільних шкіл в тому числі: Недільна школа храму  Покрови Божої Матері, Оболонське благочиння, Київської єпархії,  художний  керівник Терещук Лідія Петрівна; Недільна школа храму ікони Божої Матері Всецариця, Деснянське благочиння,Київської єпархії, художній  керівник Ірина Володимирівна Кухіанідзе; Недільна школа храму Свято – Преображнського храму, Дарницьке благочиння, Київської єпархії , художній керівник Алейнікова Анна  Вікторівна; Недільна школа храму безсрібників Косми і Даміана 2 Лікарняне благочиння Київської єпархії, художний  керівник Карасевич Ольга Юріївна; Недільна школа храму Зачаття прор. Іоанна Хрестителя, Святошинське благочиння, Київської єпархії, художний керівник Загорна Тетяна Степанівна; Недільна школа  храму сщмч. Макарія, митр. Київського, 1 Шевченківське благочиння, Київської єпархії, художний  керівник Терещенко Світлана Іванівна; Недільна школа храму благовірного князя Олександра невіського, Київської єпархії, художний  керівник Мороз Марія Петрівна; Недільна школа храму на честь Трьох Святителів, Святошинське благочиння, Київської єпархії, художний  керівник  Колесник Наталія Володимирівна;  Недільна школа храму на честь ікони Божої Матері “Взисканіє загиблших”, Святошинське благочиння, Київської єпархії, художний Губченко Леся Василівна; Недільна школа храму на честь Святителя Григорія Богослова, Соломянське благочиння Київської єпархії, художний керівник Король Тетяна Юріївна; Недільна школа храму на честь Святої Трійці, Деснянське благочиння Київської єпархії, художні  керівник Буренко Наталя Миколаївна та Недільна школа храму  на честь Божої Матері «Всіх скорбящих Радості», 2 Шевченківське благочиння Київської єпархії, художній керівник Петрова Катерина.

IMG_6813Офіційну церемонію відкрив вітальним словом від імені Предстоятеля УПЦ, настоятеля кафедрального собору, Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України, ОНУФРІЯ, секретар Київської єпархії по м.Київ протоієрей Віктор Іващук. Отець Віктор передав усім присутнім благословіння Блаженнішого Митрополита Кивського та всієї України, ОНУФРІЯ на подальшу плідну працю на ниві просвітництва та подякував усім учасникам виставки. У благословення за старанні труди та сприяння духовному та творчому розвитку дітей всі недільні школи, які взяли участь у виставці, були відзначені подяками від голови Парафіяльної ради кафедрального собору УПЦ, єпископа Бородянського, Варсонофія.

IMG_6865По завершені офіційної частини на гостей та учасників свята очікував спеціально підготовлений святковий концерт від вихованців недільних шкіл. Першими на сцену із музичним вітанням вийшли маленькі прихожани, Свято-Троїцького храму, настоятель протоієрей Димитрій Григорак, керівник дитячої вокально – хорової студії «Янголятко» Наталія Кравченко. Хоровий колектив порадував усіх чудовим виконанням пісень «Господарі Діти», «Я люблю мою Україну» та «Молитва за Україну».

IMG_6900Особливо ніжним та трепетним запам’ятався виступ наступного вокального колективу який носить назву «Лампадка», недільної школи храму Троьх Святителів, настоятель храму, протоієрей Діонісій Дунаєв, керівник колективу «Лампадка» – Дунаєва Олена Петрівна. Діти виконали чудові музичні твори «О Всепетая Царице» та «Балада про мальвы». Якби можна було зібрати в одне всі почуття та любов усіх найчутливіших сердець та найбільш люблячих матерів світу, то вони не зрівнялися б з материнським серцем Божої Матері. Діти своїми голосами наповнили залу галереї “Соборна” радістю та мудрістю віршів наповнених мелодією і виражених у пісні.

IMG_6915У концерті також взяли участь і дитячий хор недільної школи «Глас», що діє при храмі на честь зачаття пророка Іоанна Предтечі, настоятель храму протоієрей Адам Кучмій, художній керівник Олени Анатоліївна. Особливо хвиюючим моментом став виступ маленької співачки Марійка, вихованка недільної школи храму Покрови Божої Матері, музичний керівнику Марійки, Пальчикова Тетянна Олексіївна. І завершив концертну частину свята дитячий хор храму Покрова Божої Матері під назвою «Славутич», настоятель храму протоієрей Миколай Терещук, керівник дитячого  хору «Славутич» Ломоносова Марина Іванівна. Організатори від щирого серця висловлюють подяку усім учасникам концерту, а особливо викладачам за чудову підготовку та підтримку дитячої творчості.

IMG_6991Після концерту на дітей чекали цікаві майстер-класи від викладачів недільних шкіл, майстрів декоративно-прикладного мистецтва – з вишивки бісером, петриківського розпису, орігамі, обємної листівки, канзаші та розпису статуєток.

Насолодитися творчістю недільних шкіл нашої столиці та неповторною атмосферою одного з найвідоміших православних свят осені можна до 14 жовтня включно.

Детальніше (044)529 03 59