“Школа миру” об’єднує та навчає доброті!

12921073_1285074458173585_319025834_nЩосуботи в просвітницькому центрі кафедрального собору УПЦ (галерея “Соборна”) відбулось чергове зяняття в рамках місіонерсько – просвітницького проекту “Школа миру”. Майже двадцять дітлахів втому числі і ромів (циган), протягом декількох годин навчались писати, читати та приймали участь у розвиваючих іграх та майстер – класах.

12402035_805473932896096_2416787673567150212_o“Це заняття було присвячено дню сміху. Говорили про те, як позитивне мислення, сміх можуть допомагати, надихати і робити життя значно яскравішим. Дивилися веселі і добрі мультфільми, які вчать підтримувати і розвеселяти друзів, коли їм сумно. Розповідали жарти та малювали радісні малюнки. А також піднімали тему дискримінації та расизму. Ми вчилися не ділити людей за коліром шкіри та дружити зі всіма. На прикладі Мартіна Лютера Кінга зрозуміли, що іноді за наші природні права треба боротися. І завжди поважати права інших людей. Слухали промову “У мене є мрія” і малювали власні мрії.” – волонтер руху “Молодь за мир”, Діана Буцько.

10339688_823765794342718_6542902520377745795_n“Для нашого просвітницького центру, це дуже цікавий проект. За останні роки відбулися значні зрушення в житті та побуті ромської меншини. Народ рома є найбільш незахищена, соціально вразлива та дезадаптованою національна меншина не лише в Україні, але й у Європі. Ці діти ніяк від наших не відрізняються. І проблем з ними не більше, ніж з нашими. А щодо поваги та ввічливості, то можуть інколи нашим фори дати. Я особливо хочу подякувати небайдужим молодим людям з руху “Молодь за мир”, які діляться своїм душевним теплом та любов’ю з особливими дітьми. У більшості таких дітей немає вибору у житті. Вони знають тільки життя в таборі певний вид заробітку та поснійні переїзди з місця на місце. Більшість батьків не розуміє, для чого дітям освіта. У ромів – інші цінності. Насамперед – вижити. Але якщо дитину не спонукати до навчання, вона ходити у школу не буде. Навчання природою не закладено, потрібно працювати та виховувати дитину. Я маю надію, що цей проект буде розвиватися і принесе величещну користь, як дітям так і суспільству в цілому.” – зазначила керівник просвітницького центру КС УПЦ, Ксенія Зозуля.

ОГОЛОШЕННЯ ВІД ВОЛОНТЕРІВ:

– шукаємо вчителя-репетитора для дітей з села Руські Комарівці біля Ужгорода. Це може бути людина з Ужгорода чи Мукачево, ми готові оплачувати дорогу. Деталі – в приват.

– шукаємо 2-3 людей (волонтерів) з Лівого берега, які могли б допомагати нам з програмою “Освіта для ромських дітей” – забирати двох дітей з табору і привозити на урок, відвозити назад.

– завжди раді, якщо у школу миру приходять нові люди! Хто хоче дружити з дітьми, приходьте щосуботи. Детальніше: Оля Макар (волонтер руху “Молодь за мир”)