Діти відвідали майстерню з реставрації стародруків.

19 листопада, в день пам’яті  преподобного Нестора Літописця, діти – учасники заходу до дня писемності, що пройшов напередодні у галереї «Соборна» мали нагоду відвідати нижні печери Києво – Печерської лаври, де знаходяться мощі преподобного, а також отримали унікальний шанс відвідати майстерню з реставрації стародруків, що діє при лаврі. Познайомила учасників екскурсії із цікавинками майстерні з відновлення книг майстер – реставратор співробітник майстерні, Ольга Коломієць.

Майстерня знаходиться на території Києво – Печерського заповідника у будівлі 19 століття. Велика кімната із спеціальними приладами та матеріалами для реставрації, відразу зацікавила дітей. Унікальні зразки старовинних рукописних книг, археологічних планів будівель та місцевостей, історичні документи, старовинні ікони та картини – все це та багато іншого мали можливість розглядати учасники зустрічі – екскурсії.

GEDSC DIGITAL CAMERA

Старовинні ручні та більш нові електричні преси, спеціальні види паперу для реставрації, хімічні реактиви, звичайні пензлі, спеціальні скальпелі…… та кропітка робота майстра з видалення механічного та хімічного бруду, відновлення цілісності полотен – все це складає частину тієї таємниці, завдяки якій старовинні речі отримують друге життя.

GE

G

Діти також змогли переконатися, що професія реставратора є творчою та дуже кропіткою водночас. Багато терпіння та любові вкладають майстри у свою працю.

«Кожний новий екземпляр вимагає від реставратора максимальної віддачі, іноді, навіть не спиш вночі – намагаєшся знайти рішення для реставраційного процесу. Кожна річ унікальна – починаючи від основи, на якій вона зроблена, фарб, клею, технології та часу виготовлення тощо. Особливо важкими є моменти усунення тих пошкоджень, які виникли внаслідок «реставраційних» робіт невмілих «реставраторів.» – підкреслила Ольга Коломієць.

GED

Насправді Книжки – як люди: народжуються, живуть, старіють. Як і люди можуть хворіти. А захворівши, потребують лікування. Для хворих людей є поліклініки, лікарні, санаторії. Для хворих книжок теж є спеціальні лікарні – це палітурні і реставраційні майстерні. В них лікують хворі книжки. І лікують по-різному. Одним надають амбулаторну допомогу, інших кладуть у лікарню, навіть оперують. В особливих випадках роблять реанімацію (оживлення) – дарують друге життя. Дякуючи самовідданій праці реставраторів,  наступні покоління мають змогу долучитися до скарбів, які приховують від нас століття.

Організатори заходу висловлють подяку за підтримку та партнерство Генеральному директору Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, доктору історичних наук, Михайлина Любомиру Павловичу та співробітниці майстерні з реставрації стародруків, Ользі Коломієць.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *