У галереї «Соборній» відкрито виставку ікон «Торжество Православ’я» (+ВІДЕО)

IMG_4115Сьогодні, 9 березня, у галереї «Соборна» Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору УПЦ відкрито виставку ікон «Торжество Православ’я». У виставковій залі представлено понад 100 унікальних робіт. Символічно відкриття виставки відбулося в день, коли Церква соборно вшановує свято Торжества Православ’я, встановлене у 9 столітті на спомин про відновлення іконошанування у Візантійській імперії. Для огляду відвідувачам представили роботи – Іконописної школи-майстерні, що діє при Харківській духовній семінарії, Іконописного відділення Полтавської місіонерської духовної семінарії та студії іконопису «Соборна» просвітницького центру Кафедрального собору.

Відкрив захід благочинний Свято-Андріє-Володимирського храму собору протоієрей Павло Білий, який передав усім присутнім благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира. З привітальним словом також виступили радник Посольства Російської Федерації в Україні Константин Воробйов, керівник іконописної школи при Харківський духовній семінарії Наталія Чурилова, завідувач Іконописного відділення при Полтавській місіонерській духовній семінарії Сергій Горбань та представник студії іконопису «Соборна», іконописець Наталя Шульгіна.

В рамках відкриття на сцені галереї «Соборна» виступив Хор хлопчиків та юнаків Національної музичної академії України ім. П. Чайковського (художній керівник – Алла Шейко).

По завершинні офіційної частини всі присутні змогли споглядати благообразні шедеври церковного мистецтва та поспілкуватися з сучасними іконописцями.

Виставка «Торжество Православ’я» відкрита для відвідувачів до 9 квітня.

 Дарія Кривошея

У галереї «Соборній» відкрито виставку ікон «Торжество Православ’я» (+ВІДЕО): Один комментарий

  1. Слава Богу, что в наши трудные времена есть место и время таким православным оазисам. Вечные истины и одухотворенная красота – это те основы, которые нужны людям для того, чтобы не упасть духом, чтобы не жить в паническом страхе, а поднимать голову и твердо знать: с нами – Бог!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *