Запрошуємо іконописців до участі у традиційній Всеукраїнській виставці православних ікон «Торжество Православ’я».

ТОРЖЕСТОВ ПРАВОСЛАВЯ 2016Традиційно у першу неділю Великого посту коли Православна Церква соборно святкує свято «Торжество Православ’я», у галереї «Соборній»  (Просвітницький центр кафедрального собору УПЦ у м.Києві), відбудеться відкриття четвертої Всеукраїнської виставки православних ікон «Торжество Православ’я» та тематичний концерт духовних піснеспівів на спомин про відновлення іконошанування у Візантійській імперії в ІХ столітті.

Цього року виставка пройде з благословення Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України, Онуфрія. На виставці будуть представлені виключно ікони Пресвятої Богородиці. Учасниками виставки є кращі іконописні школи УПЦ в тому числі: Харківська іконописна майстерня «Феофанія», Іконописна школа-майстерня при Харківській духовній семінарії, Іконописне відділення Полтавської місіонерської духовної семінарії, Школа — майстерня церковного мистецтва «Ассіст» (м.Вінниця), Творче об’єднання «Лаврські художні майстерні ім. Івана Їжакевича» Києво — Печерська Лавра (м.Київ), Іконописна студія «Соборна» (м.Київ) та приватні іконописці з різних куточків України.

ПРОГРАМА ПРОВЕДЕННЯ ВИСТАВКИ:

20.03.2016р. (неділя) — галерея «Соборна»

14:00 — 15:30 — відкриття виставки, концерт духовних піснеспівів у виконанні столичного фольклорного колективу «Многая лєта» (У програмі: псалми, церковні та фольклорні духовні піснеспіви.) та круглий стіл для учасників виставки — «Сучасний іконопис: особливості еволюції».

21.03.2016р. (понеділок) лекторії та майстер — класи від іконописних шкіл  — галерея «Соборна»

09:00 -10:00 — Горбань Сергій Іванович — Завідуючий іконописним відділенням Полтавської Місіонерської Духовної Семінарії.
Доповідь на тему: «Техніка гризайль в сучасному іконописі» .
Майстер-клас:«Техніка виконання асисту».

10:15 — 10:45 — Кательнікова Олена — творчий керівник Харківської іконописної майстерні «Феофанія»
Доповідь на тему: «Церковне мистецтво Грузії — нотатки з мандрівки»

11:00- 12:00 — Шульгіна Наталія Георгіївна — іконописець іконописної студії «Соборна»(м.Київ)
Майстер-клас: «Створення окладів».

12:15- 12:30 — Чурілова Наталя Митрофанівна — керівник іконописної школи- майстерні  при Харківській Духовній Семінарії.
Майстер-клас: «Молитва»

12:30-13:30 — Моцпан Ростислав Захарович — керівник школи — майстерні церковного мистецтва «Ассіст» (м.Вінниця)
Доповідь на тему: «Чудотворні вікони Божої Матері Подільського краю»
Майстер-клас: «Традиції мозаїки Київської Русі»

14:00 — Переїзд до Києво-Печерської Лаври.

15:30 -16:30 — Вільховецька Катерина — художник — монументаліст , член Творчого об’єднання «Лаврські художні майстерні ім. Івана Їжакевича»
Екскурсія в храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських в Києво- Печерській Лаврі та знайомство з роботою Творчого об’єднання «Лаврські художні майстерні ім. Івана Їжакевича».

AS4p8i6oCwgОтож, відкриття виставки відбудеться 20 березня (неділя) 2016р. початок о 14:00, галерея «Соборна» (вхід зі сторони автостоянки), м.Київ, Залізничне шосе,3, ст.м. Либідська.

З питань участі у виставці просимо звертатися до менеджера з організації виставкової діяльності ДПЦ КС УПЦ (галерея “Соборна”), Брич Інна Іванівна тел. 063 068 99 11, 095 671 12 11, (044) 529 03 59.