Запрошуємо іконописців до участі у традиційній Всеукраїнській виставці православних ікон “Торжество Православ’я”.

ТОРЖЕСТОВ ПРАВОСЛАВЯ 2016Традиційно у першу неділю Великого посту коли Православна Церква соборно святкує свято «Торжество Православ’я», у галереї «Соборній»  (Просвітницький центр кафедрального собору УПЦ у м.Києві), відбудеться відкриття четвертої Всеукраїнської виставки православних ікон «Торжество Православ’я» та тематичний концерт духовних піснеспівів на спомин про відновлення іконошанування у Візантійській імперії в ІХ столітті.

Цього року виставка пройде з благословення Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України, Онуфрія. На виставці будуть представлені виключно ікони Пресвятої Богородиці. Учасниками виставки є кращі іконописні школи УПЦ в тому числі: Харківська іконописна майстерня “Феофанія”, Іконописна школа-майстерня при Харківській духовній семінарії, Іконописне відділення Полтавської місіонерської духовної семінарії, Школа – майстерня церковного мистецтва “Ассіст” (м.Вінниця), Творче об’єднання «Лаврські художні майстерні ім. Івана Їжакевича» Києво – Печерська Лавра (м.Київ), Іконописна студія «Соборна» (м.Київ) та приватні іконописці з різних куточків України.

ПРОГРАМА ПРОВЕДЕННЯ ВИСТАВКИ:

20.03.2016р. (неділя) – галерея “Соборна”

14:00 – 15:30 – відкриття виставки, концерт духовних піснеспівів у виконанні столичного фольклорного колективу «Многая лєта» (У програмі: псалми, церковні та фольклорні духовні піснеспіви.) та круглий стіл для учасників виставки – «Сучасний іконопис: особливості еволюції».

21.03.2016р. (понеділок) лекторії та майстер – класи від іконописних шкіл  – галерея “Соборна”

09:00 -10:00 – Горбань Сергій Іванович – Завідуючий іконописним відділенням Полтавської Місіонерської Духовної Семінарії.
Доповідь на тему: «Техніка гризайль в сучасному іконописі» .
Майстер-клас:«Техніка виконання асисту».

10:15 – 10:45 – Кательнікова Олена – творчий керівник Харківської іконописної майстерні «Феофанія»
Доповідь на тему: «Церковне мистецтво Грузії – нотатки з мандрівки»

11:00- 12:00 – Шульгіна Наталія Георгіївна – іконописець іконописної студії «Соборна»(м.Київ)
Майстер-клас: «Створення окладів».

12:15- 12:30 – Чурілова Наталя Митрофанівна – керівник іконописної школи- майстерні  при Харківській Духовній Семінарії.
Майстер-клас: «Молитва»

12:30-13:30 – Моцпан Ростислав Захарович – керівник школи – майстерні церковного мистецтва «Ассіст» (м.Вінниця)
Доповідь на тему: «Чудотворні вікони Божої Матері Подільського краю»
Майстер-клас: «Традиції мозаїки Київської Русі»

14:00 – Переїзд до Києво-Печерської Лаври.

15:30 -16:30 – Вільховецька Катерина – художник – монументаліст , член Творчого об’єднання «Лаврські художні майстерні ім. Івана Їжакевича»
Екскурсія в храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських в Києво- Печерській Лаврі та знайомство з роботою Творчого об’єднання «Лаврські художні майстерні ім. Івана Їжакевича».

AS4p8i6oCwgОтож, відкриття виставки відбудеться 20 березня (неділя) 2016р. початок о 14:00, галерея “Соборна” (вхід зі сторони автостоянки), м.Київ, Залізничне шосе,3, ст.м. Либідська.

З питань участі у виставці просимо звертатися до менеджера з організації виставкової діяльності ДПЦ КС УПЦ (галерея “Соборна”), Брич Інна Іванівна тел. 063 068 99 11, 095 671 12 11, (044) 529 03 59.