06 травня, в четвер, на гостей Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору УПЦ, чекав один із найколоритніших конкурсних днів фестивалю «Візерунки Великодня» – цього дня відбулися «Фольклорні зустрічі». П’ятий конкурсний день фестивалю «Візерунки Великодня 2016» дивував неповторним звучанням хорового співу, запалом народного танцю, ошатністю, яскравістю та автентичністю національних костюмів. Учасники конкурсу – від молодшого і до поважного віку – створили чудову теплу атмосферу українського колориту.
Фольклор займає особливе місце у житті нашого народу, тож неможливо передати значення українського фольклору для українців. Це те, що супроводжує життєпис нашого народу ще з давніх часів, сягає глибин нашої народності та збагачує нашу духовність. Адже чи не кожен населений пункт нашої країни незмінно багатий своїми звичаями. Тому одне з головних завдань «Фольклорних зустрічей» – популяризація народних ремесел, автентичної народної творчості, української культури та її сучасного трактування.
У конкурсній програмі цього року взяли участь: Народний театральний фольклорний колектив “Дивина” (м.Донецьк), Вокальний колектив “Мрія” (м.Київ), Вокальний фольклорний колектив “Черкаські цокотухи” (Черкаська обл.), Сімейний вокальний колектив родини Пришляків, Анссамбль таную “Оболонь” (ЦДЮТ Оболонського р-н, м.Київ), в також солісти Сташко Юлія (м.Київ), Воропай Олександра(м.Київ), Адаменко Марія(м.Київ), Кушнерчук Ярина(м.Київ), Батіч Марія (м.Київ), Матерка Марія(м.Київ), Головань Соня(м.Київ), Кундель Катерина(м.Київ), Тюніна Ольга(м.Київ).
Під час конкурсу було обрано переможця серед колективів та сольних виступів Переможцем серед колективів став Вокальний фольклорний колектив “Черкаські цокотухи” с. Кононівка, Драбівського району, Черкаської області. Художній керівник: Любов Козій,
а диплом переможця за кращий танцювальний виступ, отримала старша група Анссамблю таную “Оболонь” (ЦДЮТ Оболонського р-н, м.Київ). Художні керівники: Майстеренко Раїса Вадимівна та Мінаєва Ганна Дмитрівна.
Кращим фольклорним сольним виступом став спів Тюніної Ольги. Голос Ольги на декілька хвилин заполонив кожен куточок галереї “Соборна” та слухачів у залі і особливо заполонив серця членів журі.
Поважні члени журі конкурсного дня “ФОЛЬКЛОРНІ ЗУСТРІЧІ”
Голова журі: КОРОПНІЧЕНКО ГАННА МИКОЛАЇВНА – етномузиколог, етноспівачка, старший викладач кафедри народногопісеного виконавства Київського національного університету культури та мистецтв. Ганна Миколаївна є керівником Фольклорного ансамблю «Многая лєта», який створений на кафедрі народнопісенного виконавства Київського національного університету культури і мистецтв у 2008 році. До складу ансамблю входять студенти, які мешкають у різних регіонах України – Поліссі, Поділлі, Нижній Наддніпрянщині, Півдні України.
Відповідно, репертуар колективу добирається з пісень, що найбільше відповідають природним голосовим даним виконавців. Основним напрямком роботи є намагання відтворити традиції пісенного виконавства Полісся та Середньої Наддніпрянщини. За перейдені роки (2008-2013) ансамбль опанував репертуар, що охоплює близько сотні пісень різних жанрів, записаних керівником та студентами здебільшого на теренах Київщини з обох берегів Дніпра. Ключовими у репертуарі гурту стали твори духовного змісту – старовинні літургічні піснеспіви, записані від сільських клірошан, та псальми з різних регіонів України. Вагому частину репертуару складають пісні ліричні – соціальні (козацькі, рекрутські, солдатські, чумацькі, строкарські) та родинні. Не обминає ансамбль і древнього шару українського фольклору – обрядових пісень календарного та родинного циклів, а також традиційних танців. Ансамбль неодноразово брав участь у багатьох фестивалях та конкурсах як в Україні (Київ, Харків, Одеса, Тернопіль) так і в країнах ближнього зарубіжжя .
БЕЛЮГА ТЕТЯНА ЗОРЯНІВНА – директор і засновник київської школи вокалу “Гармонія”, співачка, ведуча, викладач естрадного вокалу, поетеса, композитор. Закінчила Київський Національний Університет Культури і Мистецтв, факультет естрадний вокал, закінчила магістратуру отримавши червоний диплом, зараз аспірантка. Паралельно займалася джазовою імпровізацією в державній естрадно – джазової академії міста Києва. Тетяна – переможець та лауреат більше двадцяти всеукраїнських і республіканських конкурсів і фестивалів по вокальному мистецтву (має близько 20 грамот та дипломів). За перемоги на дитячих конкурсах нагороджувалася державним комітетом молодіжної політики, спорту і туризму путівками в МДЦ «Артек». У 2001 році Тетяні аплодували глядачі Варшави, Кракова та інших міст Польщі.З 2006 по 2009 була солісткою народного джазового оркестру «Музична лабораторія». У 2009 році посіла друге місце на міжнародному конкурсі «Beatles». Особисто потиснувши руку Полу Маккартні співала разом з іншими фіналістами пісню «Let it be».Також Тетяна працювала 5 років у музичній школі, викладаючи естрадний вокал.У 2009 році, познайомилася з професійними музикантами і створює групу «Аpples». З 2012 є солісткою групи “Mango”, виконуючи авторські пісні та світові хіти в сучасних, стильних обробках – Lounge, Chill Out, Jazz Lounge, House, Electro house, Latino.
ОКСАНА ВАСИЛІВНА КАЛІНЧУК, закінчила Київський педагогічний коледж ім. К. Ушинського та музичний факультет Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова. Творчу діяльність розпочала у фольклорному ансамблі “Веселі музики” Національної філармонії України.Співала в Ансамблі Збройних Сил України. Оксана Калінчук є засновницею і художнім керівником дитячої вокальної студії “Диво калинове”. Працювала у співдружності з поетом і композитором, заслуженим діячем мистецтв України Леонідом Федоруком,співпрацює з іншими майстрами пісні.З 2008 р.-солістка Черкаського народного хору.Засновниця та керівник (2000) дитячого колективу “Диво калинове”. Оксана Калінчук – володарка Гран-прі Всеукраїнських фестивалів мистецтв “Пісенний вернісаж-2005” та “Боромля -2005”, Лауреат I всеукраїнського фестивалю ім. Раїси Кириченко “Я козачка твоя, Україно!” (2006 р.) та багатьох інших престижних фестивалів і конкурсів. Також Оксана Калінчук є Почесним академіком Української академії наук. Заслужена артистка України.
Організатори фестивалю зробили все можливе , аби підтримати і презентувати традиційні осередки української культури, дати їм можливість самореалізації, залучили до творчого заходу талановиту молодь, дітей та дорослих.
Пасхальний фестиваль «Візерунки Великодня 2016» продовжується! Уже завтра 07 травня на гостей галереї «Соборна» очікує «Конкурс народно – інструментального мистецтва», початок конкурсної програми о 13:00 (Вхід вільний) (044) 5290359
Дякуємо вельмишановному журі, дякуємо переможцям, усім учасникам фестивалю. Духовно – просвітницький центр дуже радий новим знайомствам та дружньому спілкуванню і завжди чекають на вас в своїй теплій та затишній оселі. Ми безмежно вдячні усім нашим учасникам, усім шанувальникам аматорської творчості за підтримку теплим словом, оплесками, дружньою увагою та партнерською допомогою.
ПАРТНЕРИ ФЕСТИВАЛЮ:
ФОТОРЕПОРТАЖ