Підопічні Соціальної служби м.Київ, відвідали майстер – класи з писанкарства в галереї “Соборна”.

IMG_2617З наближенням свята Пасхи все більше і більше людей долучаються до великодніх традицій нашого народу завдяки майстер-класам з писанкарства у галереї «Соборна». Цієї суботи у майстер – класі взяли участь підопічні Соціальних центрів різних районів нашої столиці в тому числі: Солом’янського, Деснянського та Дніпровського районів, а також діти Центру соціально-психологічної реабалітації м.Київ (Притулок для дітей №1).

Знайомили дітей з мистецтвом писанкарства майстрині Леся Рудська та Людмила Проценко.

Насправді Писанкарство – один із найцінніших різновидів українського декоративного розпису. На території України писанкарство набуло найбільшого поширення за часів Київської Русі, в Х-ХІІІ ст. Зазвичай писанки традиційно виготовляють навесні, перед Великоднем, малювали їх сільські дівчата й жінки, монастирські ченці й іконописці, міські панночки, пекарі… Тому й техніка декорування різнилася. На селі яйця фарбували в один колір, інколи продряпували візерунки, орнаментували воском і фарбували у кілька кольорів, тоді як у місті вдавалися до різних штучних способів – наклеювали шматки кольорового паперу, фольги, тканини, нитки тощо.

Наші предки були мудрими. І тому змогли поєднати Християнство як ідею спасіння душі від мороку з найсвітлішими образами минулого. Так виникла писанка – символ нового життя, воскресіння Бога, і відродження природи. Відтоді кожне творіння писанки, – ніби пробудження-перетворення засніженої, замерзлої землі в яскраву, весняну та радісну.

Як діти так і дорослі залишились дуже задоволені від майстер – класів, і звісно прийняли участь у конкурсі на кращу писанку майстер – класу. Ми дякуємо майстриням та усім небайдужим людям, які допомогли в проведені такого заняття.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *