Історія зародження писанкарського мистецтва. Таємниці розпису яєць. Технологія виготовлення крапанок, дряпанок, мальованок. Особливості використання знаків вогню, води, християнських, рослинних і тваринних символів. Старовинні способи приготування фарб. Про все це 02 квітня дізнались учасники творчих майстер – класів з писанкарства від друга та партнера галереї “Соборна”, керівника творчого об’єднання «Писанкарик», Людмила Проценко.
Звичайний кольоровий та білий папір майстриня перетворює за допомогою ножиць в орнаментальні композиції – витинанки. Улюблений мотив – охрест. Улюблений образ – пташка. Також майстриня займається писанкарством та захоплюється народною лялькою.
Проводить тематичні майстер-класи для дорослих та дітей шкільного віку. З 1996 року працює керівником творчого об’єднання «Писанкарик» в Центрі позашкільної роботи Святошинського району, м. Києва. Навчальна програма ТО «Писанкарик» носить навчально-пізнавальний характер. Оскільки писанкарство безпосередньо пов’язане з народною традицією, то діти разом з писанкуванням вивчають народні дитячі ігри, виготовляють ляльки-мотанки, знайомляться з системою святкових та повсякденних хатніх прикрас. Керівник ТО «Писанкарик» Людмила Проценко вважає, що саме така робота з дітьми надійно закладає основи національної культури та формує світогляд майбутнього українця.
Першими на майстер – клас завітали маленькі вихованці недільної школи для людей з вадами слуху “Чути серцем”, що діє в рамках студійно- клубної діяльності просвітницького центру кафедрального собору УПЦ (галерея “Соборна”). Недивлячись на особливості дітлахів зі “світу тиші”, викладачі знайшли спільну мову з ними, і дуже весело та цікаво провели час дякуючи мистецтву.
Продовжили заняття з вивчення таємниць писанкарства, вихованці недільної школи, що діє при Свято – Введенського храму (м.Київ).
Доречі під час кожного майстер – класу проводиться конкурс на “Кращу писанку” на переможців чекає сюрприз по завершенні сезону!