Фотовиставку “Наш Афон” відкрито в м.Ірпінь.

IMG_986605 березня фотовиставку “Наш  Афон” з благословення вікарія Київської Митрополії, архієпископа Макарівського, Іларія, приймає Ірпінське благочиння. Благочиння входить до складу Макарівського вікаріатства, яке є структурним підрозділом Київської єпархії, Української Православної Церкви. Благочинний Ірпінського благочиння – протоієрей Олександр Федоричко. Ініціативу благочиння підтримало керівництво Ірпінського історико-краєзнавчого музею, в особі директора музею, Анатолія Зборовського.

IMG_9849

Фотовиставка “Наш Афон” є інформаційно – просвітницьким проектом, просвітницького ценру КС УПЦ (галерея “Соборна”). Протягом декількох місяців 2013 року на території України перебувала правиця великомученика Георгія Побідоносця. Під час перебування святині у Києві на місті будівництва Кафедрального собору, відомий грецький фотохудожник Костас Асіміс спільно з галерею «Соборна», організував просвітницьку виставку «Наш Афон». По завершенню автор виставки передав у виставковий фонд  галереї «Соборна» 84 роботи. Після чого було прийнято рішення розпочати духовно – просвітницький проект в рамках якого надати можливість громадськості  доторкнутись до життя Святої Гори через призму об’єктива.

Світлини відомого грецького фотографа Костаса Асіміса присвячені історії становлення та розвитку життя монахів на Святій Горі Афон, афонським храмам, побудованим у стилі візантійської архітектури, сценам із життя мешканців Святої Гори. На виставці, крім власних фоторобіт нашого сучасника Костаса Асіміса, представлені архівні чорно-білі світлини середини XIX-початку XX століття.

IMG_9953Відвідувачі виставки отримали унікальну можливість познайомитись з історією та сучасністю Святої Гори Афон, дякуючи розповіді клірика Ірпінського благочиння, протоієрею Віктору Радчуку, який неодноразово бував на цій землі.

“Сучасні старці часто радять привезти зі Святої Гори не тільки сувеніри та подарунки близьким, але й рішення змінити себе, почати боротьбу зі своїм негативним внутрішнім світом. На Афоні покаяння переживається як основа християнського життя. Афон завжди був відкритий світу. Свята Гора не тільки охоче приймала прочан, а й дала Церкві патріархів, єпископів, вчителів, проповідників, духівників, письменників. Але головна заслуга Афона полягає в тому, що він зіграв ключову роль у збереженні чистоти Православ’я. Якщо уподібнити Церква організму, то Афон був легенями, через які очищалася кров, що забезпечує його життєздатність. На Афоні єдність Православ’я постає у всьому його різноманітті. Мабуть, головна мета поїздки на Афон це дотик до живої традиції. Адже тут можна не тільки поклонитися Святинь і чудотворним іконам, а й познайомитися з сучасними подвижниками і старцями, отримати від них духовну допомогу. ” – прот. Віктор Радчук.

Просвітницький проект реалізовується за підтримки постійного партнера Паломницького Центру УПЦ, що діє при відділі зовнішніх церковних зв’язків.

ФОНДПочинаючи з цього місяця до проведення проекту долучився Благодійний фонд “Православний спадок України на Святій Горі Афон”. Відродження та розвиток православ’я неможливо уявити без відновлення церков і храмів, які є символом віри. Благодійний фонд «Православний спадок України на Святій Горі Афон» бере в цьому безпосередню участь, допомагаючи реставрувати, розписувати і відбудовувати зруйновані часом та історією православні святині. Місія благодійного фонду «Православний спадок України на Святій Горі Афон» – сприяти відновленню та збереженню історії та пам’яті про Святині, стати майданчиком для обговорення вже досягнутих вченими результатів і подальших перспектив їх роботи в напрямку виявлення та вивчення матеріалів, що розкривають історію афонських обителей, їх взаємовідносин один з одним і з зовнішнім світом, внесок слов’янських народів в загальну скарбницю Афону і православного світу.( http://athos-ukraine.com/ )

Захід пройшов у напрочуд світлій та приємній атмосфері. Колектив просвітницького центру, галерея «Соборна» щиро вдячний керівництву музею та представникам Ірпінського благочиння за гостинність та допомогу в організації виставки. У наші дні все більше людей прагнуть потрапити на цей грецький півострів, овіяний безліччю легенд. Виставка «Наш Афон» відкриває блаженний світ Афону та дозволяє відчути той неповторний афонський дух, який так приваблює паломників.

Кожен бажаючий зможе ознайомитись з виставкою з 5 по 26 березня 2016р. за адресою: м. Ірпінь, вул. Шевченка буд.4, в приміщенні Ірпінського історико-краєзнавчого музею. Детальнішу інформацію можете отримати за тел.:
(04597)-540-70; http://makariv-vikar.kiev.ua

***

IrpНазва місто Ірпінь пішла від однойменної річки на берегах якої знаходиться населений пункт. Ця річка отримала назву від княгині Ірини, що в Княжу добу спостерігала з пня, як по великій на той час річні йшли кораблі. Іншими словами «Ірина на пні» або скорочено «Ірпінь». Ніхто напевно, не знає, правда це чи ні, однак легенда красива.  Перша відома письмова згадка про важливість міста як транспортного вузла датована 1900 р. в газеті «Киевлянин», де говориться про роз’їзд «Біличі» та станцію «Ірпінь», через які за добу проходило 19 пар потягів.

Завдяки близькому розташуванню до Києва, чудовим природним умовам та гарному залізничному сполученню станція починає розвиватися як дачна. В той час в Ірпіні проживали і гостювали видатні культурні діячі Леся Українка, Панас Мирний, І.К. Карпенко-Карий, О.І. Купрін, С.В. Васильченко, М.К. Садовський. П.К. Саксаганський, М.К. Занковецький, Б. Пастернак, С. Надсон, С. Нілус та ін. Тим самим, місто Ірпінь стало духовним та культурним осередком України і зберігає цю сутність до наших днів.

78_bigІрпінський історико-краєзнавчий музей – державний історико-краєзнавчий музей у місті Ірпені Київської області, зібрання матеріалів і предметів з природи, історії та культури Приірпіння; значний міський осередок культури, виховної і дослідницької роботи. Постійна експозиція музею висвітлює історію міста обласного значення Ірпеня і підпорядкованих йому адміністративно селищ міського типу Ворзеля, Гостомеля і Коцюбинського. Виставкова діяльність музею знайомить відвідувачів з життям і творчістю видатних земляків, поглиблює знання історії краю в контексті історії України.

Фоторепортаж: Юрчук Людмила

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *