Студент Київської Духовної Семінарії, навчає нечуючих діток сучасних танців.

432SdmrEIlUСтудент Київської Духовної Семінарії навчає нечуючих діток сучасних танців.
Чи багато у Києві місць, куди глухі діти могли б приходити навчатися танцям? Відповідь не так очевидна, як збиває з пантелику. У сучасному світі з його швидко розвиваючими ся технологіями потрібен новий підхід до навчання дітей. Нинішнє покоління особливе, і педагогу доводиться використовувати різні методи навчання. З Божою допомогою ми маємо можливість організувати дітей, надати їм цікаве дозвілля та корисні навички. У просвітницькому центрі КС УПЦ в рамках недільної школи для людей з вадами слуху «Чути серцем» щотижня проходять не лише уроки Закону Божого, творчі майстер-класи, читання Євангелія з батьками, але й заняття з брейк-дансу (break-dance) для підтримки хорошої фізичної форми у дітей.

З благословення ректора Київської Духовної Семінарії і Академії, керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія студенти семінарії долучаються до місіонерських проектів галереї “Соборна”. Так, протягом навчання у семінарії студенти мають можливість проводити місіонерську роботу серед нечуючих, допомагають організовувати святкові заходи, проводять уроки християнської етики з дітьми, читають Євангеліє з батьками, переводять Богослужіння на жестову мову.

mtzKVuuzzeoСьогодні про своє служіння глухим розповів Віктор Голішовець – студент 4 класу Київської Духовної Семінарії, який навчає нечуючих діток танців. Віктор вже 2 роки викладає в недільній школі «Чути серцем» і 6 років професійно займається танцями, в тому числі брейк-дансом.

“У неділю 31 січня пройшло чергове заняття-тренування з брейк-дансу в школі «Чути серцем». Мене часто питають про те, як можливо навчати дітей з вадами слуху. Коли ти займаєшся з дітьми, у яких все гаразд зі слухом, – це одне. А коли приходять діти, які тебе не чують, і ти знаходиш різні способи пояснити їм, що потрібно робити, – це зовсім інше . Справа в тому, що вони бачать у мені не викладача, а в першу чергу друга. Я можу з ними погратися, повеселитися. І після занять я бачу в їхніх очах радість та інтерес. Я чудово розумію, що музику вони не чують. Однак мушу зауважити, що повторюючи за мною рухи, ці діти краще відчувають ритм, ніж ті, що чують. По правді сказати, спочатку вони дуже соромилися. Але після декількох занять контакт налагодився, і весь страх як рукою зняло. Я і сам отримую величезне задоволення від цих занять. Діти дають мені стимул приїжджати до них щотижня. Коли ти бачиш їх посмішки, цю радість, реакцію на твій приїзд – ЦІ ПОЧУТТЯ ПРОСТО НЕ ПЕРЕДАТИ.

BU7XTFF2eV8Іноді мені ставлять питання, чи можна танцювати (і тим більше викладати), будучи студентом КДСіА. А чому б і ні? Адже я не Іродіада, яка когось спокушає. Навпаки – я здійснюю допомогу в розвитку дітей. Брейк-данс – це такий танець, який більше схожий на заняття фізичними вправами для правильного розвитку організму; він не спокушає, а дивує. У здоровому тілі здоровий дух, і з кожним тренуванням у дітей виходить все краще й краще. Вони й самі бачать свої успіхи. Я дуже радий, що маю можливість хоч якось допомагати цим “особливим” діткам у розвитку. Може, з часом вони самі почнуть вчити інших танцювати.” – Зауважив Віктор Голішовець.

Отож, заняття проводяться в просвітницькому центрі КС УПЦ за адресою: м.Київ, Залізничне шосе, 3, галерея «Соборна» (вхід з боку автостоянки). Детальна інформація за тел.: 067 289 77 55 Анна Андріївна Блощинська.

Олена Полякова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *