24 січня в просвітницькому центрі кафедрального собору УПЦ пройшов десятий ювілейний бальний салон, організований одним із провідних проектів студійно-клубної діяльності центру, клубом бального танцю “Ренесанс”, що під керівництвом хореографа Андрія Олександровича Лісовського.
Бальні салони просвітницького центру за роки їх проведення стали яскравою подією в житті столичної православної молоді, до участі в яких багато юнаків і дівчат готуються кілька місяців, вивчаючи класичні та історичні танці і навчаючись світському етикету. Культура поведінки – це складова частина культури людини. Вона виступає зовнішнім проявом духовного багатства особистості та її внутрішнього світу. Ювілейний Бал став зустріччю однодумців. Офіційно бал відкрили вальсом. Окрім нього, цього вечора на паркеті танцювали полонез, польку та віденський вальс.
Під час офіційного відкриття заходу з вітаннями до гостей свята звернулася керівник просвітницького центру КС УПЦ Ксенія Зозуля: “Моє серце переповнене від радості, адже декілька років тому, коли наш центр тільки починав перші кроки, було прийняте дуже правильне рішення про організацію клубу для молоді, і непростого, а із культурним напрямком. І навіть назва була підібрана не спроста “Ренесанс”, тобто відродження, – відродження у людей краси людських душ, відновлення своєї суті, яку кожному із нас дав Бог. За ці роки на моїх очах клуб розвивався, змінювався все інтенсивніше з приходом кожного нового покоління. Взагалі, бальна культура має невичерпні можливості, адже в одному заході можна стільки почерпнути собі на користь, починаючи із вивчення вальсу і закінчуючи етикетом спілкування і манерами.
Я хочу щиро подякувати художньому керівнику клубу “Ренесанс”, Андрію Олександровичу Лісовському, за його роки плідної праці з командою, яку він своїми руками з першого дня формував навколо клубу. Я впевнена в тому, що наша традиція з кожним роком буде надихати молодих людей до створення подібних ініціатив не тільки у столиці, але й в інших куточках нашої Батьківщини. Прийміть мої найщиріші вітання за ваші досягнення!”.
Також Ксенія Вікторівна вручила Андрію Лісовському та його помічниці Вероніці Завгородній пам’ятні ікони Пресвятої Богородиці з побажанням Покрова Божої Матері на їхніх життєвих шляхах.
Перший бал для православної молоді на території будівлі Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового відбувся у січні 2012 року. На сьогоднішній день стає все менше місць, де можна культурно проводити час, особливо для православної молоді. І хто, як не вона покликана відроджувати культурні та духовні цінності в суспільстві. Саме тому бальні вечори у галереї «Соборна» продовжують об’єднувати молодих православних людей у прагненні разом відроджувати прекрасні традиції аристократичних бальних салонів, вивчати культуру танцювального мистецтва та поведінки в суспільстві, щоб молоде обличчя українського православ’я було зразком виховання, благородства і необхідної гармонії внутрішньої та зовнішньої краси.
УЧАСНИКИ КЛУБУ БАЛЬНИХ ТАНЦІВ “РЕНЕСАНС”(24.01.2016)
Віденський Бал – подія, яка при одній тільки згадці переносить будь-кого у витончений, вишуканий, романтичний і просто магічний світ танцю, який наповнює всіх мелодією душі, і в кожного з нас вона своя. Віденський бал чимось нагадує казку, яка так не схожу на сучасну реальність, а незабутня обстановка ніби переносить гостей свята на два століття назад.
Спокійно, величаво дівчата у чарівних вечірніх сукнях, із чудовими зачісками, як і вимагає того салонний етикет, заповнювали приміщення танцювального вечору. Не відстали від них і хлопці. Усі, як один, були одягнені в класичні костюми з метеликами, інколи навіть в тон сукні своєї супутниці.
Чарівні дами, немов либідки пропливали у ритмі ніжного танцю. Ніжність та елегантність були головними принципами сьогоднішнього вечора.
Класичний танець сьогодні є фундаментом будь-якого танцювального напрямку. Його елементи формувалися протягом багатьох років найкращими викладачами балетних шкіл світу. З цього напрямку починають усі новачки, які потрапляють в чудовий світ танцю. Класичний танець – це, насамперед, видовищність, краса і правильна основа будь-якого танцювального руху. Вальс – це не просто рухи під рахунок «раз-два-три, раз-два-три», – це дуже серйозний класичний танець, який виконується в ритмі здорового серця! Вже цього факту достатньо, щоб навчитися танцювати вальс за всіма правилами хореографічного мистецтва.
Чудові емоції своїми виступами подарували всім присутнім особливі гості вечору – столична школа степу “Чарлі” під керівництвом заслуженого артиста України, Миколи Сушицького.
Оперним співом порадувала гостей співачка Юлія Ткаченко. Її голос – прекрасний дар, яким Бог наділив кожну людину – по праву називають музичним інструментом. Незалежно від того, вмієте ви співати чи ні, вам, мабуть, цікаво дізнатись, як “грає “цей дивовижний інструмент.
Також в рамках бального салону пройшла благодійна акція, що вже традиційно проводиться у вигляді благодійного аукціону арт-робіт дітей із Національного інституту раку. На ярмарці презентували ручні роботи онкохворих дітей і волонтерів, які щотижня ходять у Національний інститут раку і разом з маленькими пацієнтами ліплять із солоного тіста, малюють, виготовляють різні вироби з паперу, намиста, займаються квілінгом і просто спілкуються.
До онкохворих дітей приходять волонтери із волонтерського руху “Молодість не байдужа”, що уже багато років діє при Свято–Іонинському монастирі у м. Київ. “Молодість не байдужа” – це не просто гасло, це констатація факту. Констатація того, що в наш непростий час молодь України здатна на креативні і позитивні справи заради блага нашої Батьківщини! Волонтерський рух розпочав своє існування та діяльність у 2005 році дякуючи утворенню Братства преподобного Іони Київського при громаді Свято-Троїцького Іонинського монастиря.
Зі слів координатора з проведення творчих майстер класів для онкохворих дітей Тетяни Конончук: “Ми намагалися не тільки словом, а, головне, і справою реалізувати всі свої благі наміри допомоги ближнім. Наші попередники почали займатися допомогою онкохворим дітям і донорством. Сьогодні ми з друзями також по можливості і наявності вільного часу відвідуємо онкохворих дітей. Також проводимо творчі заняття з декоративного мистецтва. Усі дітки дуже хороші і добрі. Наш проект некомерційний, ми не заробляємо з його допомогою, а навпаки, використовуємо свої кошти для його підтримки, і, дякуючи таким заходам, як сьогодні, ми отримали можливість знову закупити матеріал для майстер класів. Дякуємо усім за підтримку нас і наших маленьких митців з інституту раку.”
Цього дня атмосфера у залі була по-справжньому святковою. Красуня-ялинка виблискувала усіма барвами веселки, а зала мерехтіла різними кольорами від ніжно-рожевого до темно-синього. Зимовий бал витримано в кращих аристократичних традиціях минулих століть. Як завжди, гості довго не хотіли розходитися та покидати незабутню атмосферу балу з її приємним спілкуванням, грацією танцю, чарівною і ошатною різноманітністю убрання та яскравими враженнями. Перш за все, організатори прагнули принести радість у життя, підтримати дух нашої молоді у цей непростий час, щоб кожен зміг розділити радість спілкування та долучитися до світової бальної культури. І захід ще раз підтвердив, що українська молодь соборна. Побувавши на бальному вечорі, починаєш по-новому цінувати кожну хвилину життя та кожну щасливу мить, даровану нам Богом.
Для одних цей бал був першим, для інших уже став традицією. Проте, всі гості переконані в тому, що подібні бали існуватимуть і надалі, адже в наших серцях завжди іскриться бажання побувати у казці, ім’я якої віденський бал. Наступний бал для молоді пройде в кінці травня 2016р. Слідкуйте за анонсами!!!
Партнерами заходу стали: Косметична компанія “Мері Кей”(www.marykay.ua), Арт-студія «Ренуар’T studio» (http://www.renuart.kiev.ua), Арт-студія “Інфанта-карнавал “, Фотограф Сагайдаков Денис (https://vk.com/id27864360) та ін.
Дмитро Гавриш
ФОТОРЕПОРТАЖ:
Лариса Сисоєва