Греція – це справжня колиска світового мистецтва, науки, архітектури та світової літератури.

20 листопада Духовно – просвітницький центр кафедрального собору УПЦ спільно із Грецьким культурним центром “Зорбас” в стінах галереї “Соборна” провели вечір “дружби народів” та знайомство із історією та традиціями грецької землі. Вечір був організований в рамках культурно – просвітницької діяльності галереї “Соборна”.

IMG_0493

Насправді Греція заворожує своєю історією, гостинними жителями, красивими пам’ятками, кухнею і морями. Історія цієї країни починається ще з давніх часів, нагадуючи про це в кожному куточку міста, вуличці і провулку, в кожному будинку. За своєю природою греки дуже гостинні. Це є їх відмінною рисою і національною гордістю. Перше, що тебе спитають, коли ти переступаєш поріг будинку з візитом, чим тебе почастувати. Офіційною релігією в Греції є православне християнство, яке сповідують більше 98% населення країни. Крім того, церква не відокремлена від держави і має істотний вплив на політичне життя країни. Більшість православних святинь Греції є одними з найбільш значущих в християнському світі.

IMG_0494

Багата культурна спадщина, географічне положення роблять Грецію однією з найбільш відвідуваних країн світу. Вона приваблює туристів одночасно рекреаційними курортами, різнобічним історико-культурним туризмом та паломництвом до святинь всього християнського світу.

До складу Грецької республіки також входить автономна чернеча республіка Афон, розташована на півострові Халкідіки Айон-Орос. В рамках вечору відбулось відкриття фотовиставки “Наш Афон” грецького фотохудожника, Костаса Асіміса та виставка картин художника-архітектора, Вашкевича Леоніда.

IMG_4735

Протягом декількох місяців 2013 року на території України перебувала правиця великомученика Георгія Побідоносця, привезена саме з СВЯТОЇ ГОРИ АФОН. Під час перебування святині у Києві  на місті будівництва Кафедрального собору, Костас Асіміс спільно з галерею «Соборна» організував просвітницьку виставку «Наш Афон». По завершенню  автор виставки передав у виставковий фонд  галереї «Соборна» 84 роботи. Після чого з благословення нині почившого Блаженнішого Митрополита Володира  було прийнято  рішення розпочати духовно – просвітницький проект в рамках якого надати можливість громадськості доторкнутись до життя Святої  Гори через призму об’єктива. Світлини Костаса Асіміса присвячені історії становлення та розвитку життя монахів на Святій Горі Афон, афонським храмам, побудованим у стилі візантійської архітектури, сценам із життя мешканців Святої Гори. На виставці, крім власних фоторобіт нашого сучасника Костаса Асіміса, представлені архівні чорно-білі світлини середини XIX-початку XX століття із фондів Свято Пантелеймонового монастиря на Афоні.

Саме сьогодні виповнюється 2 роки з моменту передання Костасом Асімісом даної виставки у фонд виставкової зали галереї «Соборна». Впродовж цих років виставка встигла побувти у  різних куточках Києва та Київської обасті, а саме Будинку вчених, Міжрегіональній Академії Управління персоналом, Національній Бібліотеці для дітей , Козинському будинку Культури та багатьох інш.

IMG_0468Крім фоторобіт Костаса Асіміса сьогодні виставкова зала галерея «Соборна» презентує виставку пастелей художника- архітектора Вашкевича Леоніда Аркадійовича в техніці пастель про Афон. Автор неодноразово бував на Святій Горі та долучався до реставрації тамтешніх храмів.

З вітальним словом від імені настоятеля кафедрального собору Української Православної Церкви, Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого Митрополита Онуфрія до гостей звернувся прот. Павло Білий, благочинний нижнього Свято – Андріє – Володимирського храму кафедрального собору. Отець Павло підкреслив важливість проведеня такого заходу та об’єднання однодумців не тільки в духовному світі, але й культурному.

Цього вечора партнер заходу Культурний центр “Зобрас” представив танці з різних регіонів Греції. Центр “Зорбас” створений у березні 1997 році з метою сприяння вивченню та пропаганді грецької культури історії, мови, збереженню традицій, звичаїв та пам’яток історії грецького народу.IMG_0530-001Танець – це можливість висловити свою душу в пластиці. Народний танець – це родоначальник всіх інших видів цього мистецтва. У кожній місцевості свої ритми, рухи, костюми і так далі. Грецькі танці на своїй батьківщині популярні настільки, що їх танцюють навіть на дискотеках. Їм навчають навіть туристів, які приїхали на відпочинок.

Про Грецію складно говорити коротко. Особливо якщо ти полюбив її, перейнявся духом і атмосферою,… Зате можна просто насолоджуватися перебуванням у цій країні. Країні, де складно зрозуміти, де закінчується схід і починається захід. Країну, що омивається чотирма морями – Егейським, Іонічним, Середземним і Критським. Греція дивовижна і неповторна у своїй красі.

Духовно-просвітницький центр Кафедрального собору УПЦ висловлює щиру подяку в підтримці і в організації культурно-просвітницького заходу: Грецькому культурному центру «Зобрас» , в особі президента Шайтан Олександи Федорінвни, квартету «Тебе поем», під керівництвом Голян Христини, струнному дуету «Голден» та декоратору залу Гончарук Наталі. Маємо надію, що цей захід стане першою ластівкою у співпраці  і спільними зусиллями  ми зможемо організувати багато цікавих подій!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *