Багато людей люблять настільні ігри. У них можна весело і разом провести час батькам і дітям, друзям. 27 жовтня Православний центр розвитку сім’ї «Сім’я в радість» організував для дітей якими опікується уже більше як три роки тренініг який розвиває логіку, фантазію, а найголовніше допомагає зміцнювати дружні та родинні стосунки. Раніше в кожному домі був набір настільних ігор – шахи, шашки, доміно, лото. За цими іграми поводили вечора всією родиною. Діти знаходили прості ігри-ходилки в журналах. Сьогодні настільні ігри для компанії зустрічаються набагато рідше. Вони коштують досить дорого, та й діти все частіше віддають перевагу комп’ютерній комп’ютера.
У магазинах представлена величезна кількість подібних розваг на будь-який смак: навчальні, спортивні, фантастичні, наукові, історичні, веселі, розвиваючі, логічні та інші. Але не обов’язково завжди купувати настільну гру. Її можна зробити і самостійно. Звичайно складна гра, наприклад зоряні війни або володар кілець, не вийде, так як подібна розвага вимагає безліч додаткових фішок, карток, красивого і тематичного дизайну. Настільна гра, зроблена власними руками дітьми і батькам, допоможе завжди зміцнити сімейні стосунки.
Про користь цих забав ніхто не сперечається. Настільні ігри для дітей і дорослих не тільки дозволяють весело провести час, але й змушують продумати стратегію, взаємодіяти з іншими учасниками і вирішувати конфліктні ситуації.
Як придумати сюжет для гри
Візьмемо для прикладу сюжет для самих маленьких — «Зайченята біжать до мами». Придумаємо передісторію, як зайченята живуть в лісовому будиночку з мамою і татом, кожен день ходять в лісовій дитячий сад, а по дорозі додому влаштовують змагання – хто швидше добіжить до будинку.
Можна прив’язана зв’язати до цього сюжету завдання. Наприклад: зайченя побачив кущ, схожий на вовка, злякався і зробив три ходи назад; зайченя добре їв кашу, тому у нього багато сил — зроби 2 ходи вперед; зайченя зустрів бурундука — відгадай його загадку, і він проведе тебе через свою нірку; зайченя зустрів бабусю-зайчиху: розкажи їй віршик і т. д. Чим більше буде завдань, тим цікавіша гра, але повинні бути і прості вільні клітини.
Тренінг провели Тетяна Леонідівна Лях – доцент кафедри соціальної педагогіки Інституту людини Університету імені Бориса Гринченка, авторка освітніх та соціальних ігор для дітей («Дорога до дому», «Галопом по Європах» , «Рожеві окуляри», «Крок за кроком», «Володар кілець», Фото-фішка, «Пригоди у країні Здоровляндії та ін.), авторка тренінгових программ для дітей та дорослих; ієрей Андрій Дворовий, клірик храму святого великомученика і цілителя Пантелеїмона смт.Боярка, духівник программ для дітей та підлітків Православного центру розвитку сім’ї «Сім’я в радість» та Тетяна Спіріна викладач Інституту людини Університету імені Бориса Гринченка.
“В процесі тренінгу діти разом з досвідченими тренерами –майстрами освітніх тренінгів Тетяною Лях, Тетяною Спіріною та священником , Андрієм Дворовим розробили 4 настільних гри на такі теми: «Тварини в Біблії», «Нагорна проповідь», «Абетка православ’я», «Таємниці дівчаток». В ході створення ігор лунали такі цікаві запитання: «А коли Бог створив гіпопотама?», «Які птахи пригадуються в Біблії?», «Що таке блаженні?», « Де знаходиться царство небесне і як його досягти?» та багато інших. Створення ігор передбачає можливість поставити своє запитання, бути почутим та прийнятим іншими, глибоке розмірковування над поставленими питаннями, пошук відповідей, тісне спілкування. Цього разу працювали над створенням настільних ігор 50 дітей віком від 7 до 15 років. Впевнена, цей день канікул пройшов з користю. А результатом стали створені настільні ігри, що можна застосовувати в сім’ї, недільній школі, таборі. Вдячні всім, хто долучився до організації та проведенні тренінгу «Як створити настільну ГРУ?» – зауважила Івана Володимирівна Братусь, куратор центру “Сім’я в радість” (проекти: міцна Сім’я,пологи в радість,зростаємо разом,тренінги для дітей та підлітків, прийоми православних психологів, допомога багатодітним родинам)