“Мистецтво – це таке поле в якому легко вибудувати контакт з дитиною…” – православний психолог Софія Пророк. (+ Аудіо)

Пророк-199x300У липні в галереї “Соборна” був проведений захід для батьків, присвячений темі: “Виховання дітей у сучасному світі”, під час якого ми отримали можливість поспілкуватися із психологом – консультантом Софією Пророк.

CОФІЯ ВІКТОРІВНА ПРОРОК
психолог, член Української асоціації трансактного аналізу, психолог – консультант Православного центру розвитку сім’ї “Сім’я в радість”.
Спеціалізації: терапія залежності та співзалежності; трансактний аналіз.
Сфера діяльності:  індивідуальне консультування дорослих; психотерапія залежності (алкогольна, наркотична) та співзалежності, ведуча групи взаємодопомоги для залежних та співзалежних.

– Софіє Вікторівно, мистецтво у вихованні дітей тема сьогоднішнього заходу. Її можна зрозуміти у різних аспектах. Мистецтво як підхід до виховання так і мистецтво як творчість.

– Мистецтво – це таке поле в якому легко вибудувати контакт з дитиною. Будь – яка спільна діяльність, спільні емоції, спільн ідумки і бажання, це те що об’єднує та налагоджує контакт, взаємодію. Дуже здорово щось робити разом особливо для дітей і батьків. У дітей не завжди знайдуться слова, та інколи слова неправильно використовують особливо діти від нерозуміння значень. А от через творчість ,це їм зрозуміло, ясно і це їм подобається.

–  У сьогодені у більшості родинах у зв’язку із сучасним світом технологій, інформаційного суспільтва, телефонів, соціальних мереж відбуваються дуже часто серйозні конфлікти. Особливо у навчальному та побутовому процесах. Як батькам запобігати таким конфліктам і якщо конфлікт всежтаки виник як знього правильно вийти?

–   Поняття конфлікту потрібно розглядати з двох боків.  З одного боку це прагнення до взаємодії. Наприклад ситуація мати до дитини – “Ну доню давай з тобою кудись сходимо. Бо ти закриваєшся у своєму телефоні” тобто мати шукає взаємодії і контакту з дитиною. З іншого боку може бути ситуація виходу із контакту і взаємодії “Мам відстань, нечіпай мене…”. Коли дитина маленька вона потребує страшенно багато уваги батьки інколи втомлюються і виходять із контакту із нею. Часто відбувається ситуація давай я включу тобі мультики. А якщо старша дитина вона поринає у соціальні мережі. Доречі зверніть увагу на назву “В контакті”. Задумайтесь! І потім з часом батьки починають відновлювати і шукати контакт з дітьми. І якраз в цей момент виникають конфлікти. Щоб вийти з такого конфлікту потрібно задати собі питання – “Які семе зараз потреби має моя дитина?”  та “Чому соціальні мережі стали важливішими, аніж батьки та родина?”. Відповідь проста дитині потрібне спілкування і там де вона його знаходить, дитина відчуває свою важливість. І що цікаво, що саме в соціальних мережах це зробити легше. Тому батькам потрібно набратись терпіння та прикласти усіх можливих дій і ідей щоб проводити час разом – це спорт, мистецькі студії, походи до театрів і кіно та інше.

– Наскільки важливо для виховання сильної особистості звертати увагу на душевне та духовне виховання? Та як виправити помилки допущені при вихованні?

– Я думаю, що помилки у виховані дітей допускаються неспроста. Дорослій людині потрібно спочатку проаналізувати себе. Чи відповідає сама вона тим бажаням яким вона хоче щоб володіла її дитина, і тільки після цього впливати на розвиток дитини. В основному після народження дитини більшість батьків над собою не працюють, а всі сили вкладають в дитину і в ній хочуть вмістити всі свої нереалізовані плани. А діти вони як губка вбирають в себе всі навички якими володіють батьки. Ми повині виховувати дитини як словами та повчаннями, так і нашими живими вчинками та діями. Важливо, що ми транслюємо дятям наші емоції, вчинки….

Пропонуємо вашій увазі повну АУДІ0 ВЕРСІЮ – Інтерв’ю із психологом консультантом Софією Пророк на тему: “Мистецтво у вихованні дітей в сучасному світі”

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *