У рамках творчого проекту «Щаслива родина – міцна Україна» 12 липня в галереї “Соборна” відкрито виставку картин родини Ягодкіних – Носенко – “Життя і сонце”.
Історія свідчить, що завжди в буремні часи зростає почуття національної самосвідомості, виникає хвиля пробудження духовності, любові до ближнього та рідної землі. Саме такою є виставка художніх творів родини київських митців заслуженого художника України Генрі Ягодкіна, Ганни Носенко, Тетяни Ягодкіної.
Організатори: Український Фонд Культури, Київська організація національної спілки художників України, Міжнародна громадська організація “Федарація жінок за мир у всьому світі”, виставкова галерея “Соборна”.
Інформаційні партнери: всеукраїнський журнал “Фома в Україні”, газета “Справи Сімейні”, інтернет портал “Православіє в Україні” та інш.
1952 – народився в м. Тростянець, Сумська область, Україна. 1971-1977 – навчався в Київському Державному художньому інституті. Київ, Україна. 1979-1982 – навчання в творчих майстернях Академії мистецтв СРСР. Київ, Україна. 1986-1988 – аспірантура при інституті живопису, скульптури та архітектури ім. І.Є. Рєпіна, Санкт-Петербург, Росія.
З 1989 викладач, професор Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури. Київ, Україна. В 2007 році за високу професійну майстерність та значний особистий внесок в педагогічну теорію та практику Г. Ягодкіну присвоєно звання «Заслужений художник України»
Приймає участь у всеукраїнських та міжнародних виставках, пленерах, аукціонах, конкурсах. Роботи знаходяться в приватних колекціях Англії, Франції, Німеччини, Кореї та інш.
Працюючи викладачем Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури, Ягодкін розробив і втілив в життя курс лекцій для студентів-магістрів – «Композиція у станковому живописі».
Генрі Ягодкін яскравий представник української школи класичного реалістичного мистецтва. Творчі інтереси художника охоплюють різні жанри станкового живопису. Чимало картин присвячені героїчній звитязі та побуту давніх предків-українців. Поновлюється та розробляється тема ведичної, праарійської культури за міфологічним епосом слов’ян. Але провідний напрямок художньої роботи – живе, безпосереднє спілкування майстра з природою у всіх її проявах. «Я ніколи не програмую себе на певний ремісницький прийом, не знаю якими фарбами буду відтворювати мотив, все складається спонтанно, під час взаємодії з мотивом, сьогодні і зараз» – таким є творче кредо майстра імпровізацій.
Разом з тим в своїй творчості Г. М. Ягодкін дотримується реалістичного напрямку живопису з врахуванням досягнень імпресіонізму, перш за все українського. Зокрема його пейзажні цикли присвячені багаторічному вивченню та зображенню регіонів України, таких як Карпати, Крим, Середнє Подніпров’я. Пейзажі відрізняються натхненним зображенням різних пір року, поліхромним показом нюансів. Особливо складними і водночас досконалими є зимові мотиви.
Художник сміливо суміщає в одній роботі два жанри: натюрморт і пейзаж. Це надає творам особливої змістовності і привабливості.
В цілому хороший настрій, позитивне відношення до життя – лейтмотив творчості Г. М. Ягодкіна. «Мені приємно дарувати людям відчуття щастя від самого існування на Землі» – говорить автор.
ТЕТЯНА ЯГОДКІНА
Народилася в 1982 р., живе і працює в Києві. В 2000 році закінчила навчання в Державній художній середній школі імені Т. Г. Шевченка.
2006 р.– закінчила майстерню професора О. М.Лопухова в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури та отримала диплом магістра з відзнакою за спеціальністю “Образотворче та декоративно – прикладне мистецтво”, кваліфікація художник-живописець, дослідник, викладач.
Відзнаки:
2004 р. – грант Президента України для обдарованої молоді.
2004 р. – Подяка від Державного комітету у справах сім’ї та молоді «За внесок у розвиток творчої активності молоді і за проведення персональної виставки “Плетиво часу”, Україна.
2005 р. – переможниця форуму творчої молоді Києва, який проводила галерея “РА”, Україна.
2005-2006 рр. – Державна стипендія, Україна.
З 2006 р. – член Національної спілки художників України.
2007 р. – нагороджена почесною грамотою Міністерства культури і туризму за вагомий особистий внесок у створення духовних цінностей та високу професійну майстерність,
2008 р. – стажування в творчих майстернях Cite Internationale des Arts Париж, Франція.
З 2014 – член асоціації художників “Україна – Франція”.
Твори зберігаються:
– “Музей сучасного мистецтва України”, Київ, Україна;
– “Археологічний музей Македонії”, Скоп’є, Македонія;
– “Музей трипільської культури”, Ржищів, Україна;
– “Чернігівський обласний музей”, Чернігів, Україна;
– “Фонди Національної спілки художників”, Київ, Україна;
– “Грожеській центр культури”, Грожец, Польща;
– “Міська галерея місто оповите”, Сербія;
– Приватні колекції США, ОАЕ, Іспанії, Індії, Польщі, Сербії, Хорватії, України, Росії.
Основні міжнародні проекти:
2006 р. – Україна – італійський проект “Під крилом Святого Архистратига Михаїла”, галерея “Хлібня”, Софія Київська. Київ, Україна.
2006 р. – Виставка “Під крилом Святого Архистратига Михаїла”. Рим, Італія.
2007 р. – “Салон ЦДХ 2007″, Центральний будинок художників. Москва, Росія.
2007 р. – Пленер з живопису. м.Тарнобжег, Польща.
2008 р. – Участь у проекті “Гурзуфські сезони: Трансформації часу”. Гурзуф, Україна.
2009 р. – Виставка-презентація пленерів проекту “Гурзуфські сезони”. Виставковий зал Інституту проблем сучасного мистецтва АМУ. Київ, Україна.
2008 р. – Пленер з живопису. г.Задар, Хорватія.
2009 р. – Пленер з живопису. г.Марбелья, Іспанія.
2009 р. – Проводила майстер-класи з живопису Заповідник Болєстрашице, Польща.
2009 р. – Пленер “Window to eternity”. г.Мумвай, Індія.
2010 р. – 2011рр. співпраця з археологічним музеєм в м. Скоп’є, Македонія.
2011 р. – Пленер з живопис. м.Бяла Полдляска, Польща.
2011 р. – Пленер з живопису в м.Брач, Хорватія.
2012 р. – Пленер з живопису. Македонія.
2008 – 2013 р.р. – Пленери з лозоплетіння в місті Пшемисль, Польща.
Роботи Тетяни Ягодкіної сміливі, сучасні та вишукані. Їх основа – класична реалістична манера, в якій вона працює бездоганно. Художниця зуміла трансформувати своє світосприйняття в притаманну лише їй не тільки манеру письма, але й техніку, що стала особливою рисою творчості Тетяни. Для неї поле експерименту – в поєднанні класики та абстракції, пейзажу та натюрморту. Але й фігуративна станкова картина, герої якої набувають алегоричних рис, відіграє важливу роль в творчості Т. Ягодкіної.
Художниця працює, використовуючи емалеві фарби, які поєднує з олійними. Первинний рідкий стан емалі надає митцю можливість буквально «вихлюпнути» свої емоції та враження, не конкретизувати форму, а трансформувати звичні предмети у художньо-змістовні. Порушуючи закони матеріального світу, емалева фарба в поєднанні з олійною в трактовці молодої художниці стає майже невагомою, створює несподівані художні ефекти.
Акорди кольору, які художниця ретельно добирає, завжди емоційно-яскраві та сильні. Завдяки лаконічно-монументальним композиційним вирішенням творчі роботи Тетяни стильні та сучасні, акценти для сприйняття головного змісту роботи розставлені точно і впевнено. Оригінальне поєднання різних за структурою та фактурою фарб породжує технологічно нестандартні, насичені життям твори, в яких технологія підкоряється кольору та формі, а останні – впевненій руці, допитливій думці і нестримній волі митця.
Завдяки невпинним творчим пошукам, ретельному відбору сюжетів і яскравим особистим враженнями Тетяна Ягодкіна передає глядачу свій оптимістичний настрій, радість відкриття безкінечної краси світу та створює самобутні роботи, в основі яких лежать своєрідна технологія, життєрадісна кольорова гама, незвична за трактуванням форма, свіжий композиційний задум.
ГАННА НОСЕНКА
Народилася в м. Києві. 1968-1972 рр. – Республіканська художня середня школа імені Т. Г. Шевченка. 1973 -1979 рр. – навчання в Київському Державному художньому інституті, архітектурний факультет. 1979 – 1998 рр. – науковий співробітник Науково-дослідного та проектного інституту містобудування та Науково-дослідного інституту теорії та історії архітектури і містобудування. Викладає з 1998 р. З 2002 р. – доцент Київського Національного університету будівництва та архітектури. Приймає участь у всеукраїнських та міжнародних виставках, пленерах, конкурсах. Роботи знаходяться в приватних колекціях Франції, України та інш. З 2012 р. – член Європейської Гільдії Пастелістів. З 2013 р. – член Національної спілки художників України.
Ганна Носенко обрала для творчої роботи досить складну техніку пастелі. Її картини одночасно і графічні, і живописні, що, як якнайкраще, розкриває техніку пастелі та відповідає особистому сприйняттю світу автором: у художниці архітектурне бачення натури, вона сприймає світ, як логічну конструкцію, гостро відчуває і передає головне, найсуттєвіше в навколишньому світі, підпорядковує простір картини єдиному композиційному вирішенню, що нагадує сучасну інтерпретацію глибинної філософії стилю конструктивізм. «Настрій, емоція – головне, заради чого має сенс торкатися чистого паперу «чарівними паличками» пастелі», – вважає Ганна Носенко. «Немає несуттєвого, дрібного, випадкового… Все навколо – втілення краси і мудрості Вищих Сил, треба лише придивитись уважно»… Тому автор надає перевагу пейзажам та натюрмортам, пише виключно з натури. Як наслідок – роботи вражають вишуканою реалістичністю лаконічних форм зображених об’єктів. Квіти в вазах, архітектурні споруди на її листах монументальні та емоційні. Соковиті і ніжні кольори й відтінки, різноманітні технічні прийоми: від гармонійного поєднання інтенсивного кольору з його нюансами, м’якої плями та чіткої лінії – всі можливості техніки пастелі Г. Носенко використовує впевнено та майстерно.
Одночасно Ганна Носенко займається дослідницькою діяльністю в галузі пропорційних систем дерев’яних храмів України та в інших галузях, пов’язаних з композицією в архітектурі.
В.О.Єфремова куратор проекту
«Творча родина – міцна Україна»
заслужений працівник культури України,
мистецтвознавець, лауреат премії ім.П.Білецького
***
В рамках виставки відбудуться наступні заходи:
– 25 липня (субота) пройде родинний захід “Мистецтво у вихованні дітей” – 15:00 соборна молитва перед чудотворною іконою свт. Петра та Февронії Муромських в храмі на честь Всіх святих (комплексу будівництва кофедрального собору УПЦ), 15:20 – презентація виставки “Життя і сонце”, тренінг “Виховання дітей у сучасному світі”, майстер – класи та багато іншого.
– 30 липня (четвер) о 17.00 – презентація виставки “Життя і сонце”, спілкування із авторами .
Детальніше: (044) 529 03 59
Брич Інна Іванівна, менеджер виставкової зали галереї “Соборна”