“Зростаємо разом” у літній період – “Які головні принципи щасливого відпочинку на природі без наслідків для здоров’я?”

IMG_1835Літо повинно бути плідним часом для особистого зростання та розвитку як дітей так і дорослих. Цього разу на зустрічі клубу батьки разом з педіатром, алергологом Марією Федорівною Лукаш обговорювали важливу тему: “Літній період”. Клуб «Зростаємо разом»  об’єднує батьків дітей різного віку, які хочуть знати більше про виховання, розвиток та оздоровлення дітей.

“Перша асоціація, яка виникає при словах літні хвороби, – це сонячний удар. На жаль, проблеми зі здоров’ям у сильну спеку цим не обмежуються. І не важливо, де ви відпочиваєте: на море або в лісі за містом. Тому, щоб ефективно протистояти різним недугам, потрібно знати свого ворога в обличчя. Буйство зелені і квітучі рослини – це, звичайно, прекрасно, якщо не викликає у дитини алергічний кашель. В іншому випадку вам доведеться боротися зі зниженням апетиту, порушенням сну, швидкою стомлюваністю і капризами…” – зауважила Марія Федорівна.

IMG_1834Одне з найчастіших літніх захворювань – це ангіна. Досить сильно розігрівшись на сонці, ми хочемо швидко охолодитися в море або під душем. Стрибок температур тягне стрімке розмноження бактерій в мигдалинах, – найчастіше це мікроорганізми гнійного стрептокока, які зазвичай живуть з нами у злагоді. До тих пір, поки їх щось не потривожить. 

IMG_1829Щоб не отруїтися під час спеки, треба пам’ятати, що при високих температурах м’ясо і молочні продукти псуються в два рази швидше. Якщо ви зробили покупки і поклали сумки в багажник, а потім заїхали ще в два-три магазини, навіть свіже м’ясо може зіпсуватися до приїзду додому. Крім того, напівфабрикати і готова їжа не повинні торкатися один до одного в холодильнику.

Влітку найлегше втратити свідомість. Якщо ви плануєте поїздку в задушливому транспорті, візьміть з собою м’ятні цукерки від нудоти. Щоб не втратити свідомість, тримайте при собі пляшку води: у спеку організм швидше втрачає воду, що може призвести до зневоднення, падіння тиску, згущення крові, утворення тромбів, прискореного серцебиття.

IMG_1830Якщо влітку у вашої дитини підскочила температура, причини можуть бути різні. Якщо температура нижче 38,5 градусів, збивати її не треба. Якщо вище – використовуйте жарознижувальні засоби, призначені спеціально для дітей, та дотримуйтеся дозування. В будь-якому випадку потрібно викликати лікаря: він точно визначить причину підвищення температури у дитини і призначити відповідне лікування.

Літо – хороший час для розвитку здібностей дитини. Але примушувати до цього не можна, інакше відпочинок перетвориться на кошмар. Якщо вже ви вирішили на час захистити дитину від колективу, гуляйте з ним більше на вулиці, даючи можливість грати з дітворою в пісочниці і гойдатися на гойдалках. Гуляти треба максимально багато, але знову-таки не до такої міри, щоб і ви, і він валилися з ніг.

IMG_1852Дитині життєво необхідно бігати, стрибати, рухатися. Цього вимагають активно розвиваються кістки, м’язи, нервова система.

До того ж дитина жадає пізнавати світ. Завдання дорослих, доглядають за малюком, не забороняти йому нормально розвиватися, ойкая з кожного приводу і обсмикуючи, а забезпечити можливість безпечного виконання багатьох фізичних вправ, підстраховуючи його в деяких ситуаціях. Дитина не повинна боятися зістрибувати з невеликої висоти, стрибати у довжину, бігати наввипередки.

Багатогодинні прогулянки на свіжому повітрі зовсім не означають постійне перебування дитини на сонці. Більше того, дошкільнику до 7 років без одягу не можна перебувати на відкритому сонці більше двох годин на день.

Важливо, щоб батьки мали і відповідні знання й навички допомоги дитині; впевнено почували себе під час різних ситуацій; а також обов’язково зверталися до лікаря для консультацій та лікування. Хочу також додати, що батьки дітей раннього віку навчаються діяти в різних ситуаціях, стикаються з різними хворобами дітей, знаходяться в процесі постійного навчання. Тому доцільно приходити до лікаря не тільки, коли дитина вже захворіла, а й для отримання  консультацій  з профілактики  і дружньої бесіди.

Запис на зустріч клубу для люблячих батьків “Зростаємо разом” за телефоном: (044) 529 03 59 або semya.vradost@gmail.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *