Примхи та капризи дитини – як правильно з ними боротися, досліджували учасники клубу для люблячих батьків “Зростаємо разом”

IMG_0113

Клуб  для батьків «Зростаємо разом»  об’єднує батьків дітей різного віку, які цікавляться питаннями розвитку , виховання та оздоровлення дітей, прагнуть вдосконалення. Клуб обрав саме таку назву, тому що із розвитком кожної дитини розвиваються самі батьки.

Сьогодні  піднімалися такі питання,  як вреднощі  у дітей, істерика, привчання до норм поведінки.  Так чи інакше майже кожна сім’я стикається з такими проблемами поведінки дітей.  Перш за все, батькам важливо  вміти зберігати спокій, аналізувати ситуацію та реагувати на неї.  Так, буває дитина вередує, поставте собі запитання: «Чому саме вередує моя дитина?».

IMG_0095У кожній сім’ї з народженням дитини практично відразу з’являється проблема – дитина плаче! Що робити? Як зрозуміти, плаче дитина з якоїсь серйозної причини, або він просто вередує? Навіть коли дитина підростає, стає старше, батькам не завжди вдається зрозуміти – чому їх дитина вередує, нерідко доходячи до істерики і доводячи маму, тата, а заодно і бабусю з дідусем до повного відчаю? Як боротися з примхами дитини? У різному віці і капризи бувають різними. Немовля плаче найчастіше через якого дискомфорту, і це складно назвати примхою. Швидше, це прохання про допомогу. У віці року, трьох, п’яти років дитина переживає вікові кризи, і ці періоди несуть із собою яскраві емоційні реакції у дітей. У періоди вікового кризи капризи було б правильно сприймати як наполовину природну психологічну реакцію. В цей час дитині необхідний особливий підхід і чуйне ставлення.

Але якщо дорослі неправильно виховують дитину, то капризи і дитячі істерики нерідко стають звичною формою поведінки. Адже в перші роки життя дитина починає усвідомлювати себе як індивідуальність і активно вивчає навколишній світ. Малюкові необхідно все поторкати, затягнути в рот, зрозуміти про кожної речі – що це і як воно працює? Так само і з батьками – дитині необхідно випробувати, як старші будуть реагувати на ту чи іншу поведінку, що вони будуть робити, якщо проігнорувати їх зауваження? І якщо, експериментуючи з різними формами поведінки, він отримав бажаний для себе результат, то цей спосіб поведінки запам’ятовується їм як найдієвіший і закріплюється в його свідомості. Так і виходить, що дорослі через свої помилки часто самі стають винними в примхах своїх дітей. А після цього починають осягати, як боротися з дитячими капризами.

2ЧОМУ ВЕРЕДУЮТЬ ДІТИ?

Іванна Володимирівна Братусь – православний психолог, багатодітна мама, керівник центру розвитку сімї “Сімя в радість” поділилася азами як парвильно реагувати на вередливість .дітей

– Капризи дітей через порушення режиму дня.

Виховання – це мистецтво, постійна робота над собою. Для православних християн величезною опорою в роботі над собою є Життя святих, повчання старців, регулярна підготовка до сповіді, поради духівника та спеціалістів педагогів і психологів. Можливо, ваша дитина  перевтомлена, хоче спати, можливо хоче пити, можливо вже пора обіду.

Буває так, що діти раптово починають плакати через те, що порушився режим дня. Діти не можуть розповісти, що саме їх нервує,  а своєю поведінкою розповідають нам про почуття.   Важливо відчувати свою дитину,  проговорити її почуття: «Напевно, ти втомився, тобі важко, ти розстроївся». Обійняти малюка та запропонувати: «Давай заспокоїмося, мама тобі допоможе». Також важливо як саме ви говорите з малюком. Спокійний врівноважений тон голосу, розмова з дитиною на її рівні, ніжні турботливі дотики можуть допомогти вашій дитині заспокоїтись.

– Прояви істерики спричинені бажанням дитини отримати іграшку чи солодощі.

Важливо, щоб ваша дитина побачила, що ви зберігаєте спокій, ви  вмієте це робити.  Істерики нічого не змінюють в житті дитини, не призводять до результату. Істерики не дають дитині право отримати бажаного.  Батьки бояться істерик своєї дитини у людних місцях. Іноді готові придбати бажану іграшку, щоб тільки не чути як дитина плаче. Саме така поведінка батьків може спровокувати істерики, що повторюються постійно.  Дитина може зрозуміти, що завдяки тупотінню, крику та сльозам  їй вдалося отримати свого.

Водночас  батьки мають уникати лайливих слів, криків, руйнівних висловів «ти – поганий» та проявів гніву, роздратування під час істерики дитини. Гнів батьків тільки посилює гнів та роздратування дитини. Це дуже важко!

Спостерігайте за батьками, які вміють спокійно поводитись в різних ситуаціях, навчайтесь конструктивній взаємодії з дітьми від досвідчених батьків.

Наступна зустріч клубу відбудеться 28 квітня (вівторок) о 11:00.
Тема зустрічі: “Літній період та кишкові інфекції – правила гігієни під час вживання їжі “– реєстрація за телефоном (044) 529 03 59 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *