У листопаді на традиційній зустрічі психологічної групи «Міцна сім’я» її учасники разом з православним психологом Галиною Онищенко розглянули тему співзалежності та контрзалежності. На початку заняття Галина Іванівна розповіла основні поняття про співзалежні відносини.
Співзалежність – стан, що виражається в абсолютній поглиненості і емоційній, соціально-побутовій та в деяких випадках фізичній залежності від іншої людини.
Ті, хто вибрав цю модель поведінки, найчастіше володіють низьким рівнем самооцінки, відчувають дефіцит уваги і надають великого значення думці оточуючих. Така людина ранима, схильна до підпорядкування, але в той же час намагається встановити довірливі відносини і близькість з партнером, навіть якщо той до цього не готовий.
Протилежне поняття співзалежності – контрзалежність. Такі люди здаються оточуючим впевненими в собі. Але, на жаль, часто успіх приходить до цих людей тільки в професійній області. Контрзалежні люди схильні відштовхувати партнера, навіть якщо той їм небайдужий. Якщо співзалежні хочуть зближення у відносинах, то контрзалежні, навпаки, тікають від близькості і бояться її. Зовні контр залежні виглядають сильними, але всередині дуже вразливі.
Учасники групи обговорили, як звільнитися від співзалежностей та контрзалежностей. Врешті група прийшла до таких висновків:
- Здобути своє власне «я»
- Навчитися проявляти свої почуття та не соромитися їх
- Оволодіти навичками повторного батьківства (стати батьком самому собі, адже дорослі проблеми є продовженням дитячих)
- Становлення себе як автономної особистості
- Полюбити себе
- Розвиток духовного життя
- Співпраця з іншими людьми – навчитися приймати ближнього
Рекомендуємо до прочитання:
Дженей и Берри Уайнхолд «Освобождение от созависимости»
В. Москаленко «Когда любви слишком много»
Відтепер зустрічі психологічної групи «Міцна сім’я» відбуватимуться двічі у місяць. Наступна зустріч відбудеться вже цієї п’ятниці – 21 листопада о 18:00 у галереї «Соборна».