Саме з такими висновками та словами залишилися діти з багатодітної сім’ї з храму святого Миколая, що знаходиться на Позняках, після участі в благодійному проекті Православного соціального центру розвитку сімї «Сімя в радість» «Подаруй дитині радість. Вітрильний спорт для багатодітних сімей».
Особистість спортсмена завжди виділяється стійкістю волі, рішучістю та вмінням приймати відповідальні рішення кожної секунди. Здавалося б, щойно були перераховані всі ті риси, які мали б супроводжувати по життю кожну людину, адже від вибору, яку приймає людина, щосекунди залежить не лише її життя, а й її близьких. Спорт змушує щосекунди робити вибір, змушує задумуватися на крок наперед. Як помітили учасники проекту, спорт та віра взаємодопомогають одне одному, як зауважив Денис 16 років: «спорт дає можливість людини налаштувати себе на роздуми». І справді, спорт дає час для того, щоб переоцінити свої потреби, своє життя, свої цілі. А, мабуть, найголовніше, що дає спорт, це організованість, дисциплінованість людини. Про ці якості ми постійно чуємо, але дуже часто забуваємо, на відмінну від дітей, які цього разу прийняли участь в проекті. Так Гавриїл, який є найстаршим братом в сім’ї з шести хлопчиків, вказав, що в їх сім’ї «дисципліна це норма, це нормальний порядок речей, без якого неможливо». При цьому він наголосив, що користь від «православного спорту» неймовірно більша за просто спорт заради спорту, адже як поділився хлопчик там, де спортом опікується православний священик, є все те саме, що й в звичайних спортивних базах, але й до того ще квести на духовну тематику, які допомагають молодій людині духовно розвиватися та самовдосконалюватися.
«В православних базах є священнослужителі, які звершують літургії по неділях, проповідують. А коли роблять квести, то на КПП кожного рівня існують завдання на знання православного богослів’я. Робиться акцент на духовну закалку людини, ці завдання не просто для досягнення цілі, але закладено роздуми про життя. Такий спорт цікавіший, до того ж на таких базах більше дисципліни».
Кондрат Цедік,
координатор проекту