Видано відеопосібник «Основи жестової мови для священнослужителів» з метою полегшення комунікації в православних храмах з глухими людьми.

T37njxUidP0На базі недільної школи для людей з вадами слуху та мовлення «Чути серцем», що діє при Духовно – просвітницькому центрі кафедрального собору УПЦ на честь Воскресіння Христового в м.Києві, розроблено відеопосібник для студентів духовних шкіл, священослужителів та православних волонтерів, які допомагають при православних храмах України.

Відеопосібик «Основи жестової мови для священнослужителів» виданий українською мовою та рекомендований Київською Духовною Академією і Семінарією, складається з 6 розділів:«Дактиль», «Знайомство», «Основні побутові жести», «Церковна термінологія», «Бесіда перед причастям і сповіддю» і «Молитви». Посібник включає в себе 20 уроків загальним обсягом 500 слів і фраз. Як дидактичного додатку в комплекті пропонується робочий зошит з повним переліком слів і фраз, представлених в відеоуроках. У додатку прописані рекомендації по жестовому перекладу, описані правила дактилювання.

Чути серцем

Детальніше про розділи:
Розділ «Дактиль» дозволить вивчити техніку демонстрації жестової абетки, правильне використання якої в побудові слів вже може бути цілком допустимим способом спілкування з нечуючими;
Розділ «Знайомство» включає себе необхідну базу лексики і фраз, необхідних для першого контакту з нечуючою людиною. Словниковий запас розділу дозволить представитися, розповісти про себе і свою сім’ю, а також познайомитися зі своїм візаві (Як тебе звати? Мене звуть ….? Де ви працюєте? Де ви навчаєтесь? Я працюю викладачем! Я студент…);
Розділ «Основні побутові жести» допоможуть засвоїти ряд термінів і понять, які оточують нас в повсякденному житті, розширивши жестовий словниковий запас до необхідного мінімуму( Ранок, День, Вечір, Ніч, Сьогодні, Завтра, У вас є сім’я? Ви одружений? У вас є діти? У мене є 2 дітей, син та донька! У мене немає сім’ї…);
Розділи «Церковна термінологія» і «Бесіда перед причастям та сповіддю» включають в себе всі необхідні церковні жестові слова і фрази. Вивчивши запропонований у відеоматеріалі вокабуляр, можна допомогти глухій людині підготуватися до бесіди перед причастям ( Бог, Христос, Богородиця, Святий, Мощі, Митрополит, Ви вірите в Бога? Ви хрещений? Ви вінчаний? Де можна поставити свічку за здоров’я ?..);
– в Розділ «Молитви» включені такі важливі молитви жестами, як «Отче наш», «Молитва про мир в Україні» і тропар Воскресінню Христовому.
Посібник стане в нагоді як священику, так і всім бажаючим познайомитися з мовою людей зі “світу тиші”, слабочуючих. Навряд чи хтось сперечатиметься з твердженням, що нові знання відкривають нові горизонти. Ми впевненні, що знання, набуті за допомогою відеопосібника «Основи жестової мови для священнослужителів», заповнять в картині вашого світосприйняття і освіти таку нішу, про яку ви навіть не підозрювали, і дозволять реалізуватися в абсолютно новій якості. Приклад жестових слів і фраз (в прикладі не повний список слів).

Детальна інформація за тел.: 067 289 77 55 Анна Андріївна Блощинська.

ПРОМО: