Виставка «Наш Афон» відкрилася у Другому Шевченківському благочинні

IMG_9287-00118 жовтня у Київському будинку вчених за підтримки благочинного Другого Шевченківського благочиння протоієрея Віталія Бойка відбулося відкриття унікальної фотовиставки Костаса Асіміса про життя афонських монахів «Наш Афон». Це вже восьме благочиння Київської єпархії, яке приймає цей просвітницький проект галереї «Соборна». У Другому Шевченківському благочинні відкриття виставки стало особливим, адже вперше воно розпочалося із спільної молитви. Молебень на початок доброї справи очолив протоієрей Сергій Темник– настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Всіх скорбящих радість», що знаходиться у Бабиному Яру. Після молитви отець Сергій звернувся до усіх присутніх з напутнім словом:

IMG_9210-001«Пусть Господь дарует нам сегодня дух уразумения, чтобы то, что мы видим, проникло в наше сердце, оставило благой след в нашем сердце, чтобы мы пережили, прочувствовали дух афонской жизни, настрой людей, которые желают всего себя посвятить Господу. И удел Божией Матери будет для нас тем примером, к чему мы будем стремиться в своей жизни – чистота, святость, безупречность в следовании делу Божьему» – зазначив священик.

Також з вітальним словом виступила завідувач відділу наукової та науково-організаційної роботи Київського будинку вчених Тетяна Семенова:

IMG_9258-001«Выставка «Наш Афон» уникальная, такой, пожалуй, у нас не было никогда. Мы очень благодарны галерее «Соборной» и совершенно уверены, что эта выставка вызовет большой интерес у наших посетителей. Тем более, что об Афоне мы знаем очень мало, и благодаря этой выставке мы приоткроем завесу тайны Афона».

Менеджер виставкової зали галереї «Соборна» Інна Брич розповіла історію створення фотовиставки грецьким фотохудожником Костасом Асімісом та висловила щиру подяку благочинному Другого Шевченківського благочиння протоієрею Віталію Бойку, директору Київського будинку вчених Аллі Калініній та постійному партнеру проекту – Паломницькому Центру УПЦ. Співробітник Паломницького центру УПЦ Катерина Корчагіна ознайомила присутніх з поїздками на Святу гору. На відкритті виставки виступив хор храму на честь ікони Божої Матері «Всіх скорбящих радість».

Відвідати виставку «Наш Афон» у Київському будинку вчених можна до 12 листопада. Впродовж дії виставки планується показ документального фільму про Святу гору Афон партнерів проекту – Паломницького Центру УПЦ.

IMG_9295-001Олександра Ликова – відвідувач виставки:

Впечатления от выставки «Наш Афон» самые замечательные и благоприятные. Мой муж в прошлом году, как раз в октябре, был на Афоне. Он привез свои фотографии, но здесь все востановилось в памяти. Больше всего впечатляет та часть экспозиции, где запечатлены старцы и монахи. Считаю, что эта выставка очень важна, чтобы люди задумались, остановились и подумали о душе. Тем более в нашем современном мире и нашей стране.

Дарія Кривошея